• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Çakır’dan MASKİ’ye Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili, Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Çakır, Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Ertan Mumcu’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı

Çakır’dan MASKİ’ye Ziyaret

Malatya’da siyasal süreçler içerisinde il başkanlığı, belediye başkanlığı, büyükşehir belediye başkanlığı ve şimdi milletvekilliği görevini üstlenen Ahmet Çakır’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “ Malatya’da 12 bin kilometreye yakın yol hattı, 11 bin 800 kilometrede içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattımız var. Bu hattın işletilmesi, revize edilmesi, yenilenmesi büyük maliyetler emeklere çabalar istiyor. Milletvekillerimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkısıyla birlikte ilimizin altyapı sorunlarına yine projeci yaklaşımlarla çözüm bulacağız.  Bize ışık tutacak olan master planlarımızla her yıl yatırımcı olma özelliğimizi koruyacağız. Ziyaretleri ve sorunlarımıza olan ilgi ve akaları ve katkılarından dolayı sayın vekilimize çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

ÇAKIR: “MASKİ ÇALIŞMALARI AVRUPA STANDARTLARINDA”

AK Parti Malatya Milletvekili: “Malatya’yı altyapısı ve üstyapısıyla yeniden inşa etmeye 2009 yılında başlamıştık. Bunun devamında 2014 yılında büyükşehir süreci ile birlikte MASKİ sadece merkezde değil Malatya’nın tamamında 12.300 kilometrekarelik bir alanda çalışmalar gerçekleştirdi. Avrupa standartlarında bir anlayışla kurumsallaşma yapısını tamamladı. Uzun yıllar sürecek stratejik planlarını hazırlayacak bir kurumsal yapıya kavuşmuş oldu.  MASKİ’nin çalışmalarıyla suyun denetimi kontrolü sağlıyor.  Suyun kaynağından çıkıp musluktan akana kadar her noktada kalitesini kontrol eden her noktada analiz yapan bir kurum oldu. Şu anda Malatya merkez ve ilçelerde çok önemli bir yatırım süreci içerisinde. Merkezde, Kaptaj’dan çıkan suyun Malatya’nın her bölgesine sağlıklı bir şekilde ulaşır hale getirdi. Su kayıp kaçaklarıyla mücadelede gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye’deki bütün su ve kanal idarelerine örnek gösterilen proje ve uygulamaları hayata geçirdi. Dolayısıyla ben bu tempo ile 4- 5 yıl içerisinde Malatya merkez başta olmak üzere bütün ilçelerinde çok iyi bir yönetim sistemi kurularak, belki de Avrupa standartlarının üzerinde bir şebeke ağının kurulacağına inanıyorum. MASKİ çevre ve insan sağlığını da önemsiyor. Bu noktada atıksuları Atıksu Arıtma Tesissisinde arıtarak doğaya kazandırıyor.  İlçelerin tamamında altyapı çalışmalarının yanı sıra atıksu arıtma tesisi inşa etmek için projelerini hazırlıyor. Bu noktada Genel Müdürümüz ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber