• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Çakir: Itfaiye her türlü felakette vatandasin yaninda yer aliyor

Malatya Belediyesi Itfaiye Müdürlügü.nde düzenlenen törende emegi geçenlere tesekkür plaketleri verildi. Malatya Belediyesi tarafindan sivil kurtarma ekipleriyle Il Acil Afet Müdürlügü.ne 6 adet deprem konteyner teslim edildi.

Çakir: Itfaiye her türlü felakette vatandasin yaninda yer aliyor

Malatya Belediyesi Itfaiye Müdürlügü.nde düzenlenen törende emegi geçenlere tesekkür plaketleri verildi. Malatya Belediyesi tarafindan sivil kurtarma ekipleriyle Il Acil Afet Müdürlügü.ne 6 adet deprem konteyner teslim edildi.

 
Itfaiye Haftasi dolayisiyla çesitli etkinlikler kapsaminda itfaiye önünde bir tören düzenlendi.
 
Törene, Belediye Baskani Ahmet Çakir.in yanisira, Inönü Üniversitesi Rektör yardimcisi Prof. Dr. Ilhan Içen, Il Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, belediye meclis üyeleri, baskan yardimcilari, daire müdürleri, kurtarma ekipleriyle itfaiye çalisanlari katildi.
 
Ilk ferman 12 Mart 1579 tarihinde
Malatya Belediyesi Itfaiye Müdürü Hanifi Acar, itfaiyeyle ilgili ilk fermanin IV. Murat zamaninda 12 Mart 1579 tarihinde yayinlandigini, 1923 yilinda ise Itfaiyeciligin askeriyeden belediyelere devredildigini belirterek, Malatya Belediyesi Itfaiyesinin kuruldugu tarihten itibaren basarili çalismalar yaptigini söyledi.
Acar, Belediye Baskani Ahmet Çakir.in itfaiye teskilatina özel ilgi gösterdigini bildirerek, bu hassasiyetinden ve verdigi desteklerinden dolayi tesekkür etti.
 
Çakir: Herkesin destek vermesi gerek
Belediye Baskani Ahmet Çakir ise, itfaiyenin asil görevinin vatandasin canini ve malini yanginlara karsi korumak oldugunu kaydederek, “Ancak bizim itfaiyemiz bununla kalmiyor. Bogulma, trafik kazalari, deprem ve su baskinlari gibi dogal afetlerde de vatandasimizin yardimina kosuyor” dedi.
 
Itfaiye teskilatina sadece belediyelerin desteklerinin yetmeyecegini, vatandaslarin da 110 itfaiye hattini gereksiz yere mesgul etmeyerek, dar yollara araç parketmeyerek ve binalarindaki yangin tertibatlarini kullanima hazir halde tutarak, destek vermeleri gerektiginin altini çizen Baskan Çakir, itfaiyenin araç gereç ve gerekli ekipmanlarla güçlendirildigini söyledi.
 
Itfaiye bünyesinde bulunan araç gereçlerle ilgili bilgiler de veren Çakir, bir adet 32 metrelik, üç adet 18 metrelik, üç adet çok maksatli yangina müdahale, dört adet arazöz, iki adet kurtarma, iki adet çift kabinli hizmet ve bir adet de hafif kurtarma aracinin bulundugunu, 117 personelin görev yaptigini belirterek, 2010 yilinin ilk sekiz ayinda Itfaiye ekiplerinin 598 yangina müdahale ettigini kaydetti.
 
Sivil kurtarma ekiplerine deprem konteyneri
Itfaiye Müdürlügü önünde düzenlenen tören sirasinda Malatya Belediyesi tarafindan alinan alti adet deprem konteyneri de sivil kurtarma ekipleri ile Il Acil Afet Müdürlügü.ne teslim edildi. Alti adet konteynerin üç tanesi Il Acil Afet Müdürlügü.ne, bir tanesi MAKUT.a, bir tanesi HIDAKUT.a, bir tanesi de INOSAR.a verildi.
 
Konteynerlerin teslimi sirasinda Belediye Baskani Ahmet Çakir.a tesekkür eden Hidayet Mahallesi Arama Kurtarma Ekibi Baskani Mustafa Ertan, ekiplerinin 1995 yilindan beri faaliyette oldugunu belirterek, “Sivil toplum kuruluslari adina saygi sevgilerimi sunuyorum. Tesekkür ediyorum. Bugüne kadar böyle anlamli katki sunan hiç kimse olmadi. Malatya kamuoyuna örnek olsun” diye konustu.
 
Inönü Üniversitesi Rektör yardimcisi Prof. Dr. Ilhan Içen ise “Belediye Baskanimiza sadece bunun için degil, çok sey için tesekkür etmem gerekiyor. Kilometrelerce üniversitenin yollarini asfaltlatti. Hasta yakinlari için MIAD.la hasta yakinlari otelini yaptiriyor. Uluslararasi tas heykel sempozyumunu yapti. Simdi de bu konteyneri bize hediye ediyor, tesekkür ediyorum” dedi.
 
Tesekkür Plaketleri
Tören sirasinda INODER, HIDAKUT ve MAKUT tarafindan Belediye Baskani Ahmet Çakir.a tesekkür plaketi verildi. Belediye Baskani Ahmet Çakir da desteklerinden dolayi emniyet teskilati adina Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya.ya, Itfaiye Müdürü Hanifi Acar.a, kurtarma ekipleri baskanlariyla Malatya Belediyesi Su Alti Arama ve Kurtarma Timi.ne tesekkür plaketi verdi.
 
Plaketlerin verilmesi sirasinda Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Emniyet teskilatinin sürekli olarak itfaiyecilerle birlikte olduklarini belirterek, “Onlarin rahat çalisabilmesi, yanginlara rahat müdahale edilebilmesi için mutlaka çevre güvenliginin alinmasi gerekiyor. Her yangina ve olaya beraber müdahale ediyoruz” diye konustu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber