• DOLAR
  6,2938
  % 0,02
 • EURO
  7,3957
  % 1,16
 • ALTIN
  242,8528
  % -0,59
 • BIST
  97.988,16
  % 1,94

Çakır, Ayağının Tozuyla MGC’yi Ziyaret Etti

TBMM’de yaptığı meclis yeminin ardından ayağının tozuyla Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Basının ve Malatya’nın temel sorunlarına dikkat çekti. Çakır, “Yerele gelen hizmetler konusunda da hem basından gelen, hem vatandaşlarımızdan gelen talepleri şehrimiz adına yapılacak çalışmaları, yatırımlar, hizmetler ve aksayan yönleri takip edeceğiz.” dedi

Çakır, Ayağının Tozuyla MGC’yi Ziyaret Etti

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Meclisteki yemininin ardında Malatya’ya gelerek ilk ziyaretlerini Gazeteciler Cemiyetine yaptı. Cemiyet Başkan Vekil Vahap Güner ve Yönetimi ile bir araya gelen Çakır, Basının ve Malatya’nın sorunlarını noktasında, hem basından gelen, hem vatandaşlardan gelen talepleri şehir adına yapılacak çalışmaları, yatırımlar, hizmetler ve aksayan yönleri takip edeceklerini dile getirdi.

“MİLLETİN TEVECCÜHÜ İLE MECLİSE GİRDİK”

Malatya’ya sorumluluk bilinci içerisinde çalışacaklarını dile getiren Milletvekili Çakır, milletin teveccühü ile meclise girdiklerini belirterek, “Bizler de mecliste yeminlerimizi ettikten sonra ilk ziyaretlerimizi basınımıza yaparak, aslında sizlerin de aracılığıyla kamuoyuna bir teşekkür etme fırsatı bulmuş oluyoruz. Bizler Malatya’ya 9 yıl hizmet yaptıktan sonra milletvekili olarak, hemşerilerimizin de büyük teveccühleri ile meclise girmiş olduk. Bu görevin vebali ve büyük sorumlulukları olduğunu, yetimlerin bizler de hakları olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bizler belediye çalışmalarımızda da İlimizi geliştirmek, büyütmek. İlimizi sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek, alt yapısıyla, spor alanlarıyla, parklarıyla, çok amaçlı sosyal tesisleriyle, kültür evleri ile yaşam merkezleriyle ve şehrin uzun vadeli mimar planlarını gerçekleştirerek bu 9 yılda tanınmayacak, yeniden inşa edilen bir il haline geldiğini görüyoruz. Gerçekten yüzlerde belki binlerce projeyi hayata geçirdik. Tabu bunlar kesinlikle yeterli değil. Bizlerin daha çok çalışması lazım. Bu hizmetlerin dışında genel hizmetlerin ilimize gelmesi, yerel yatırımların hızlanması adına biz bu dönemde çalışmalarımızı takiplerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE YOLUNDA ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş sürecini değerlendiren Çakır, bu sistemde Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin ön plana çıkarılacağını ifade ederek şunları vurguladı, “Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye artık farklı bir kulvara girmiş oldu, daha hızlı koşacak artık. Türkiye daha hızlı büyüyecek, Türkiye daha hızlı karar alacak. Türkiye artık prangalarından, bürokrasiden kurtulmuş, yeni bir sisteme geçmiş oldu. Dolayısıyla biz hem ekonomik mücadeleyi daha hızlı yapacağız, hem terörle mücadeleyi daha yürüteceğiz. Türkiye’nin bundan sonraki sürecinde yoluna artık koşarak devam edeceğini söyleyebiliriz. Tabi bu sistemin tüm dünya tarafından çok ilgiyle izlendiğini de biliyoruz. Cumhurbaşkanımıza olan teveccühü ve desteği gerçekten dünya bunu gıpta ederek izledi. Bizler de parlamentoya seçilerek hem genel manada ülkemizin bu mücadelesinde mecliste yer almış olacağız. Partimizin ilkeleri doğrultusunda her zaman Ak Partinin ortaya koymuş olduğu birlik, beraberlik, Türkiye yolunda çalışacağız.”

“BASIN AYAKLARI ÜSTÜNDE DURMALI”

Yerel medyanın sorunlarına değinen Çakır, basının kendi ayakları üstünde durması gerektiğinin altını çizerek, “Yerele gelen hizmet konusunda da hem sizlerden gelen, hem vatandaşlarımızdan gelen talepleri şehrimiz adına yapılacak çalışmaları, yatırımlar, hizmetler, aksayan yönleri, bahsedilen hastane ile ilgili konuları takip edeceğiz. Bunlar ilimize kat mı sağlar, yoksa o kompleks içinde faydadan çok zarar mı verir, bunun ayrı bir nokta da mı faaliyete geçmesi mi lazım, bunların çalışmasını, değerlendirmesini yapacağız. Yerel basınımızın ise, zor şartlarda çalıştıklarını biliyoruz, çünkü frekans giderlerinin çok yüksek olduğunu biliyoruz ama bir şehrin de sağlıklı bilgilendirmeye ihtiyacı olduğunun da bilincindeyiz. Bu sosyal medya ve buraya saklanmış kişiliksiz insanların bir şehri karalaması noktasında bunlara fırsat vermeyecek yine de medyadır. Medya bu kirli sosyal medya ortamlarını doğru haberler vererek bozuyor. Vatandaşın doğru haber alması, doğru bilinçlendirilmesi ilimiz adına çok önemli. Bizler yerelde medyayı önemsiyoruz, yerel medyanın güçlü olması lazım. Bu konuda gerçekten basının desteklenmesi gerekir, basının ayakları üzerinde durabilmesi gerekiyor. Bunların giderleri konusunda bir indirim yapılabilir mi bu konuda hepimizin gayret etmesi lazım. Basın İlan Kurumunun belki düzenlenmesi gereken yönleri de vardır. TRT’ye bu yeri tahsis ederken, burada bir bölge olması anlamında verdik. Yer tahsis edildi ama henüz bir bölgeye dönüştürmediler. Onun da takipçisi olacağız. Burada bir bölgenin açılması yerel basınımız için de bir şans olur, orada 3-5 arkadaşımız TRT’de iş bulma imkanı bulur” şeklinde konuştu.

Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Vahap Güner ise, Milletvekili Çakır’ın ziyaretlerinden memnun olduklarını belirterek, ağırlıkta basının ve Malatya özelinde gündeme dair bazı sorunlara dikkat çekti.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber