• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Büyükşehir’in İlk Talibi Belli Oldu

31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayları belirlenirken, ilk adaylık açıklaması bir önceki dönem de aday olan Avukat Ali Bakan’dan geldi. Avukat Bakan açıklamasında, “Çalışmalarımızda Malatya’mızı bir bütün olarak tasavvur edip kentin her noktasına eşit mesafede hizmet sunmaya, Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde yapılan yatırımlarla, alt yapısıyla, üst yapısıyla, kent bilinciyle, kentlilik duruşuyla, sosyal kültürel projeleriyle, altyapı ve sportif çalışmalarıyla tüm Türkiye’de adından söz ettiren bir belediye oluşturmak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız.” dedi

Büyükşehir’in İlk Talibi Belli Oldu

Yerel seçim maratonunun başlamasının ardından Büyükşehir Belediye aday adaylığı için isimler netleşmeye başlarken bu göreve talip ilk isim daha önce de yerel seçimlerde aday olmuş Avukat Ali Bakan oldu. Ali Bakan, avukatlık bürosunda basına verdiği açıklamada Büyükşehir için aday olduğunu duyurdu. Adaylık süreci ile ilgili Avukat Ali Bakan yaptığı açıklamada, “2014 yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine talip olmuş bu konuda çalışmalarımızı yapmıştık. Önümüzdeki 31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday olma kararı almış bulunmaktayız. Malatyalıyım, Malatya’nın tüm bileşenleri ile yani Ak Parti milletvekillerimiz, il başkanım, ilçe başkanlarım, kadın kolları, gençlik kolları ve tüm teşkilat mensupları ile AK Partiye Malatya’da en yüksek noktaya yükseltmek için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Allah nasip eder, görev bize tevdi edilirse teşkilatlarımızla uyumlu bir şekilde el ele kol kola Malatya ya hizmet edeceğiz. Yani Başkanımızın “ Gönül Belediyeciliği” emirlerini en güzel şekilde hayata geçireceğiz” ifadesini kullandı.

“PROJELERİ ZAMANI GELİNCE AÇIKLAYACAĞIZ”

Hayata geçirmeyi planladığı projeleriyle büyük bir gayretle çalışacaklarını belirten Avukat Bakan, projelerini zamanı geldiğinde açıklayacaklarını belirterek şunları dile getirdi, “2014 Mahalli seçimlerinde aday adaylığımız için Malatya halkı tarafından büyük bir teveccüh gösterilmişti, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçiminde de; Malatya halkının, çevremizin, yakın dostlarımızın talep ve teşvikleri ile Cenab-ı Allah’ın da inayeti ile Belediye başkanlığı görevine talip olmuş bulunmaktayız. Görev verildiği takdirde şahsım ve ekibim olarak devam eden yatırım ve hizmetlerin tamamlanması noktasında gayret sarf etme düşüncesindeyiz. Bunun yanında hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizle Malatya’mızı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için kentin tüm bileşenleri ile birlikte el ele vererek gece gündüz gözetmeden çalışmak arzusundayız. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz projelerimizi zamanı geldiğinde Malatya kamuoyu ile paylaşmayı düşünmekteyiz.”

“MALATYA’YI HUZUR KENTİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Ulaşım, sosyal, kültürel, ekonomik gibi birçok alanda çalışmalar yaparak Malatya’yı huzur kenti haline getireceklerini ifade eden Bakan, “Çalışmalarımızda Malatya’mızı bir bütün olarak tasavvur edip kentin her noktasına eşit mesafede hizmet sunmaya, Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde yapılan yatırımlarla, alt yapısıyla, üst yapısıyla, kent bilinciyle, kentlilik duruşuyla, sosyal kültürel projeleriyle, altyapı ve sportif çalışmalarıyla tüm Türkiye’de adından söz ettiren bir belediye oluşturmak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Bu konuda amacımız Malatya’mızı daha yaşanabilir, insanların güven ve huzur içerisinde vakit geçirdiği, ulaşımdan sosyal yaşama, eğitimden sağlığa, kültürden üretime, altyapıdan üstyapıya bütün hizmetlerin eşit ve adil bir şekilde kentin her yanına dağıldığı bir huzur kenti haline getirmek adına aday adayı olma kararı aldık. Allah’ın inayeti ve Malatyalı hemşerilerimizin desteği ile seçilir isek Malatya’mıza hizmet etmekten şeref duyacağız. Halkımıza layık olmak için haktan adaletten ve eşitlikten ayrılmadan tüm kesimlerini kucaklayarak hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

HALKIMIZIN SESİ OLMAK İÇİN ADAY ADAYIYIZ

4 yıllık bir süreçte hizmet için aday adayı olduklarını açıklayan Bakan açıklamalarını şöyle sürdürdü, “Ak Parti çatısı altında Malatya’mızdaki birlik ve beraberliği artırarak memleketimize hizmet etmek için böyle bir karar almış bulunmaktayız. Daha yaşanabilir bir Malatya için sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışıyla; birlik ve beraberlik içinde ülkemiz üzerindeki oynanan oyunların da farkında olarak el ele, kol kola, gönül gönüle kenetlenme, bir olma, diri olma, iri olma amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın hedeflediği 2023, 2051,2071 hedeflerine yürüyen güçlü Türkiye’yi inşasında yer almak için aday adayı olmaya karar verdik. Bu nedenle de, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı niyetimizi Malatyalı hemşerilerimizle paylaşmak ihtiyacı hissettik. 4 yıl öncesinde olduğu gibi bu dönem de Malatyalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalamadık. Öncelikle ben değil biz diyerek AK Parti’ye gönül vermiş halkımızın sesi olmak için aday adayıyız. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda başta ülkemiz olmak üzere, ilimize ve ilçelerimize hizmet etmeyi bizlere nasip eder inşallah.”

M.ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber