• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Bunlara İtibar Etmeyin!

Şehit ve gazilerin adını kullanılarak çıkar sağlamaya çalışanların şehit adını lekelediğini vurgulayan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Gözükara, “Böylesi çıkar peşinde koşan Dernek, Vakıf ve kişilerin yaptıkları şehit ailelerimizi ve gazilerimizi rencide etmekte, onurlu duruşlarını zedelemektedir. Bizler dilenci değiliz. İstemekten daha çok vatanına, milletine, bayrağına, canını, bedenini, kanını ve uzvunu vermiş bundan sonra da nasıl bir katkı yapabiliriz, devletimize nasıl faydalı olabiliriz diye düşünenleriz. Milletimizden İstirhamımızdır. Maneviyatımızı ve hassasiyetimizi kullanarak haksız kazanç peşinde koşan, bu ve buna benzer kişi, kurum, kuruluşlara itibar etmeyin.” dedi

Bunlara İtibar Etmeyin!

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Mustafa Gözükara son zamanlarda çeşitli derneklerin şehitlerin adını kullanarak buradan para ve çıkar sağlamaya çalıştıklarını vurgulayarak bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Gözükara sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Gittikçe artan birçok istismarcı kişilerin PTT şubelerinde Sadaka Kutuları, Büyükşehir Belediye sınırları içinde eski elbise kutuları olmak üzere, iş adamları aranarak Şehit ve Gazi çocuklarına burs verileceği söylenerek para karşılığı hediye kutuları gönderilerek.  Şehit ve Gazilerin adını kullanarak dergi, gazete, mecmua gönderilerek abonelik yapılmaya çalışılmakta, şehidin kanına ekmek doğrayarak kermes, kampanya, etkinlik düzenlenmektedirler. Böylesi çıkar peşinde koşan Dernek, Vakıf ve kişilerin yaptıkları şehit ailelerimizi ve Gazilerimizi rencide etmekte, onurlu duruşlarını zedelemektedir. Bizler dilenci değiliz. İstemekten daha çok vatanına, milletine, bayrağına, canını, bedenini, kanını ve uzvunu vermiş bundan sonrada nasıl bir katkı yapabiliriz, devletimize nasıl faydalı olabiliriz diye düşünenleriz. Milletimizden istirhamımızdır. Maneviyatımızı ve hassasiyetimizi kullanarak haksız kazanç peşinde koşan, bu ve buna benzer kişi, kurum, kuruluşlara itibar etmeyin.  Unutmayalım ki; Şehit Aileleri ve Gazilerimizin para karşılığı satılan, abone yapılan, dergi,  mecmua, gazete vb. yazılı bir ürünü, yine para için göndermiş olduğu hediye paketi vs yoktur. İş yerlerine Sadaka kutuları koyarak para toplamaz. Eski Elbiselerinizi toplayıp satarak para elde etmez. Bunu yapanlarda şehit ve gaziyi temsil etmez edemez.”

“MENFAAT DÜŞKÜNLERİ İLE BİZLERİN DE MÜCADELELERİ SONUNA KADAR DEVAM EDECEK”

Gözükara sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz 2018’ de Külliyede yapmış olduğu konuşmasında “Şehit Yakınları ve Gaziler bana kardeşim mesafesindedir, onlara yapılan yanlışı şahsıma yapılmış sayarım, ancak onlarda kendilerine yakışan duruşu, metaneti, onuru göstermelidirler.” diyerek Şehit ve Gazi ailelerine hassasiyetini göstermiştir. Bizlere düşen görevde Şehit Yakınlarımıza ve Gazilerimize yakışan dik duruşumuzla, onurumuzla, gururumuzla, inandığımız kutsal değerlerimizle göstermektir. Ulvi değerlerimizi hep ön planda tutarak bu istismarcı menfaat düşkünleri ile bizlerinde mücadeleleri sonuna kadar devam edecektir.”

 

>>Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber