• DOLAR
  5,7283
  % 0,25
 • EURO
  6,3616
  % 0,36
 • ALTIN
  276,8320
  % 0,28
 • BIST
  95.522
  % -0,53
Ali Aydoğan
Ali Aydoğan
ali.aydogan@malatyasonsoz.com.tr
BU SEÇİM NEDEN ÖNEMLİ?
 • 0
 • 272
 • 12 Şubat 2019 Salı
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Hem nalına hem mıhına vuruyorlar.

Amerika bunu yapan.

İsrail’i bölgenin en güçlü ülkesi yapma yolunda  olanca güçleriyle çalışan Amerika her ne kadar “Suriye den çekiliyoruz” dese de göstermelik yaptığı yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Hâlâ terör gruplarına silah sevkıyatı devam ediyor.

Aslında bu silahlar teröristlere değil İsrail’in genişleme savaşına hazırlık safhası bu girişimler.

Dikkat ederseniz İsrail bu ay içinde birkaç kez Suriye’yi bombaladı.

Bu aklınca bize bir gözdağı idi.

“Sizi de vururuz” demek istiyor.

Suriye den çekilme hesapları başka İsrail’in genişlemesine zemin hazırlaması başka bir olay değildir.

Türkiye’nin başında eğer Erdoğan olmasaydı bu olay üç yıl önce gerçekleştirilmiş, bir iç savaş ile başlanmış sonra uçuşa yasak bölgeler ilan edilerek İsrail ile birlikte teröristler  Anadolu’ya girecek…

Yukarıdan Ermenistan adı altında Kürdistan ilk safhada kurulacak…

Büyük İsrail’in temelleri atılacak…

Fırat ve Dicle nehirleri Harran ovasına dek uzayacak…

Güneyde ve doğuda bunlar olurken batıda Ankara’ya kadar olan bölgeler ayrılacak…

Türkler iç savaş işgalleri ile bir köşeye sıkıştırılacak…

Batı bölgeleri işgale dilecekti.

Ancak bütün bu plânları bozan…

İlk önceleri onların hain emellerinin ne olduğunu anlamak için BOB Başkanlığını üstelenmiş gibi gözüken Erdoğan daha sonra gerçek amaçlarının neler olduğu öğrenip ona göre tedbir alırken bir yandan da süratle batıya bağımlılığı ortadan kaldırarak silah üretimi dahil bir çok sahada ABD ve Avrupa’ya bağımlılığı ortadan kaldırıp Rusya ve Çin ile ticari ilişkiler adı altında her türlü ilişkiler sağlam temellere oturtulunca ABD şoka girdi.

Türkiye’nin Suriye’ye Fırat ve Zeytin dalı askeri harekatları ile ve içeride de  halka zarar vermeden hendek, tünel ve çukur harekatları ile bölgede tek hakim gücün Türkiye olduğunu  gösterince ve de daha sonra FETÖ nün CIA destekli askeri darbe girişiminde başarısız olunca iyiden iyiye planları bozulun ABD, batı ve İsrail kudurdu.

İşte şimdi bu hayallerinin yıkılmasının hırsı ve telaşı ile ne yapacaklarını şaşırmış durumdalarken yerel seçimleri bir hedefe varma fırsatı olarak görüp olanca destekleriyle içeride faaliyete başladılar.

İşte şimdi Suriye den çekilmeyi ağırdan almalarının nedeni bu.

Eğer Erdoğan seçimi kaybedecek olursa onların ekmeğine yağ sürülmüş olacak ve yeniden

güç kazanacaklarını düşünüyorlar.

Biri harita üzerinde Türkiye’yi bölüyor biri Suriye’ye saldırıyor biri teröristlere yardım ediyor biri çekilme hesapları yaparken bir yandan da İsrail’e desteği sürdürüyorlar.

Tabiî ki Türkiye’nin Erdoğan ile tam bağımsızlığa doğru yol almasının ve Türkiye gibi güçlü bir müttefiki kaybetmenin acısını da yaşıyorlar.

Bu arada gene böyle bir duygu seli içerisinde bizi kaybetmemek için Rusya’ya ve Çin’e kaptırmamak için ellerinden geleni yapmaya çalışıp ve hem nalına hem mıhına vurma işine devam ediyorlar.

Erdoğan’ın ne yaptığını ve ne yapmak istediğini anlamak istemeyen hain emelleri olan iç ve dış mihraklar siyasi olarak Erdoğan’ı pasifize etmek için yerel seçimlere giderken her türlü oyunu oynayarak algı operasyonlarına hız vermiş durumdalar.

İç mihraklar var güçleriyle Erdoğan aleyhine ve Başkanlık sistemine karşı olduklarını, yalan yanlış her türlü algıyı yayarak, kullanarak seçimi AK Partiye kaybettirmek istiyorlar.

Dünya da Anadolu’nun düşmanı olan tüm liderler ve ülkeler şimdi var güçleriyle birlik içerisine girerek el birliği ile Erdoğan’ı ve dolayısıyla Türkiye’yi tekrar batırmak, çıktığı gelişmişlikten geri indirmek, batıya bağımlı hale getirmek ve tabiki en başta da ülkeyi parçalayarak bir Türk-Kürt  savaşı çıkararak Büyük İsrail’in varlığına zemin hazırlama gayretindeler.

Bu seçim işte bunun için önemli.

Eğer bu kez de seçimin galibi bu büyük millet ile Erdoğan ve Cumhur ittifakı olur ve başarıya ulaşacak olunursa artık Türkiye’nin belini kimse bükemez.

Güçlü Türkiye ancak güçlü bir irade ile ayakta kalır ve geleceğe yürür.

Yoksa mahv ı perişan olarak darmadağın olur.

Unutmayın ki, Haçlı zihniyetinin en büyük hayali tekrar İstanbul da Ayasofya da ayin yapmaktır.

Bizim de en büyük hayalimiz İslam dünyası olarak Ayasofya’nın tekrar ibadete açılarak Fatih Sultan Mehmet’in bedduasından kurtulma ve İslam sancağını yeniden yükseltmektir.

Allah bu yolda yar ve yardımcımız olsun ve şaşkın bireylere basiret versin.

Amin.

 

Ali Aydoğan Ali Aydoğan benaydogan@gmail.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber