• DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  1,1300

“Bize Kaybettirmek İçin Uğraşıyorlar”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Arguvan’ın en başarılı belediyelerden biri olduğunu kaydederek, “Bazı partiler sadece seçim zamanı ortaya çıkıyor. CHP ye belediye başkanlık seçimini kaybettirmek için uğraşıyor. Geçmişi belli, siyasi görüşü belli, yaşantısı belli, her şeyi şeffaf olan Kızıldaş’a bir bakın, bir de onlara bakın” dedi

“Bize Kaybettirmek İçin Uğraşıyorlar”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye başkanı ve başkan adayı Mehmet Kızıldaş’ın projelerini tanıttığı toplantıya katıldı.

YÜZÜMÜZÜ AĞARTTI, GÖZBEBEĞİMİZ OLDU

“2014 yılında Mehmet Kızıldaş’a Arguvan da bir görev verildi o da gece demeden gündüz demeden çalıştı” diyerek konuşmasına başlayan Ağbaba,“ Kızıldaş, sadece Arguvan merkezine değil bütün köylerine hizmet götürdü. Arguvan 5 yıl önce nasıldı şimdi nasıl?  5 yıl boyunca Mehmet Kızıldaş ve Arguvan Belediyesi yüzümüzü ağarttı, bizim gözbebeğimiz oldu. Arguvan belediye binasına bir bakın o bile size Arguvan’ın nasıl yönetildiğini gösterir. Önümüzdeki dönemde de bilin ki Arguvan’ın çevresi değişecek. Rahmetli Mevlüt Aslanoğlu zamanında bir kültür merkezi sözü verilmişti. O sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

BİZİM BELEDİYELERİMİZDE CAMİ NEYSE CEMEVİ ODUR

“Övünerek söylüyorum ki Arguvan bizim referansımız oldu” diyen Ağbaba, “ Gittiğimiz her yerde Arguvan’ı anlatıyoruz. Arguvan’da hiçbir din, dil, ırk ayrımı yok. Hiçbir düşünceyi ayırt etmeden hizmet ediyoruz. Camisine de,Cemevine de aynı hizmet ediliyor. ‘Cami neyse cemevi odur’ diyoruz. Bundan sonra da böyle olacak. Hiçbir ayrım yapmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Ayrıca belediye başkanımızın  sadece köyler arasında değil, insanlar arasında da ayrım yapmadığını biliyoruz. Kadınlarımıza, engellilerimize pozitif ayrımcılık yapılıyor.Hem Arguvan’da hem Hekimhan’da kadın dinlenme evlerimiz var. Kadınlar eskiden köylerden gelip ya bakkalda otururlardı ya  manavda. Şimdi dinlenme evinde oturuyorlar. Her türlü ihtiyaçlarını belediyemiz karşılıyor. Kadınlarımıza hizmet veriyor” ifadelerini kullandı.

BİR ONLARA BAKIN, BİR DE KIZILDAŞ’A

“Mehmet Kızıldaş sadece burada değil. İstanbul’da , Ankara’da , Türkiye’nin dört bir yanında bizi, Arguvanlıları, partimizi temsil etti”diyen Ağbaba, “Geçmişi belli,siyasi görüşü belli, yaşantısı belli,her şeyi şeffaf bir arkadaşımız. Ben kimseyi eleştirecek değilim ama diğer belediye başkan adaylarını belediye başkanımız Mehmet Kızıltaş’la bir karşılaştırın. Siyasi çizgisine bakın, geçmişine bakın, yaşantısına bakın ona göre bir değerlendirme yapın. Eleştirmek laf söylemek kolay. ‘Ben olmayınca Arguvan yansın’ demek kolay. Benim de bir tarafım Arguvanlı. Ben eski Arguvan’ı da biliyorum, şimdiyi de biliyorum” şeklinde konuştu.

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU’NU ARGUVAN’A GETİRECEĞİZ

Hekimhan belediye başkanımızın da çok değerli hizmetleri olduğunu, Hekimhan ve Arguvan Belediyesi’ndeki değişimin Türkiye’ye örnek olduğunu kaydeden Veli Ağbaba, “Mehmet Kızıldaş, Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biri. Büyükşehir’in ‘hangi belediye ne kadar başarılı’  araştırması var. Araştırmalara göre, en başarılısı Arguvan Belediyesi Mehmet Kızıldaş olmuş. O nedenle Arguvan’da hem belediye başkanlığında belediye meclis üyeliğinde bir bütündük, bir bütün olarak çıkmamız gerekiyor. İş ve istihdam konusunda yeni şeyler göreceksiniz. Sayın başkan projelerini anlatacak. Arguvan’ın köyleri konusunda yeni şeyler göreceğiz. Arguvan en zengin araç parklarından birine sahip. Bugün kültür merkezimizi kardeş belediye kapsamında Ataşehir Belediyesi yaptı. Buradan Battal İlgezdi’ye teşekkürlerimizi iletiyoruz. Hiç kuşku duymuyorum Battal İlgezdi tekrar seçilecek ama umarım bir büyükşehir belediye başkanını da,İstanbul veya Ankara, buraya getireceğiz. Arguvan’da buluşmak bizim boynumuzun borcudur. Mansur Yavaş’ı ve Ekrem İmamoğlu’nu Arguvanlılarla buluşturacağız. Söz veriyoruz.”ifadelerini kullandı.

HEM ARGUVAN HEM BÜYÜKŞEHİR İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ

Zaman zaman siyasette kırılma noktaları olduğunu kaydeden Ağbaba, “Siyaset de seçim de bir sınavdır. Hem Arguvan’ın hem belediyemizin gelişmesi için Mehmet Kızıldaş’ı desteklemenizi bekliyoruz. Bazı partiler sadece seçim zamanı ortaya çıkıyor. CHP ye belediye başkanlık seçimini kaybettirmek için uğraşıyor.  Seçimde 4 oy kullanacaksınız. Muhtarlar için -o sizin takdiriniz-, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve büyükşehir belediyesi için sizin desteklerinizi bekliyoruz.” Dedi. Konuşmaların ardından Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, 5 yıllık çalışmalarını ve önümüzdeki 5 yıl için projelerini anlattı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber