• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71

Birinci Sınıfların Okuma Bayramı Coşkulu Geçti

2018-2019 eğitim- öğretim dönemi boyunca öğrenim gören birinci sınıfların yılsonunda okuma ve yazmayı öğrenmesi adına Özalper İlkokulunda okuma bayramı düzenlendi. Burada okul müdürü Mustafa Karaağaç  “Öğrencilerimiz büyüdü artık 1. Sınıfı bitirdi. Ama esas yükümüz bundan sonra başlıyor.  Çünkü onlara doğruyu bulmada öncülük edeceğiz.” Diyerek hem öğretmenleri hem de ebeveynleri dikkatli olmaları konusunda uyardı

Birinci Sınıfların Okuma Bayramı Coşkulu Geçti

Eğitim ve öğretimin temelinin atıldığı yerdir 1.sınıf.  Bu dönemde doğru hareket etmekte hem öğretmen hem öğrenci hem de ebeveyn dikkatli olmalıdır. Çünkü eğitimden bu dönemde soğulur bu dönemde sevilir. Bu dönemi oldukça sağlıklı bir şekilde atlatan Özalper İlkokulu 1.sınıf öğrencileri atlattıkları bu zorlu süreci okuma bayramı ile taçlandırdı.  1. sınıf öğrencilerin başarısını kutlamak adına düzenlenen okuma bayramı etkinliğinde konuşan okul müdürü Mustafa Karaağaç “1- G sınıfının okuma bayramına hepiniz hoş geldiniz. Öğrencilerimiz büyüdü artık 1. Sınıfı bitirdi esas görevimiz ondan sonra başlıyor.  Bizler onları doğruya yönlendireceğiz. İleriki hedeflerine varabilmeleri için her zaman zor ortamda bile olsa doğru olanı yaparak onları yönlendirmemiz gerekiyor.

Eğitimde yorulmanın karşılığı yok. Çünkü eğitimde yorulursak bu insanlarımızın ve ülkemizin bitişidir. Bu bağlamda anne ve babalar belki birinci merdaneyi atlattı.  Ama esas yükümüz bundan sonra başlıyor.  Çünkü onlara doğruyu bulmada öncülük edeceğiz.  Bu görev bir ömür boyu da devam edecek bu bayrağı şimdi sizler devir aldınız onlarda bir sonraki nesle onlarda bir sonraki nesle aktararak devam edecek. Çocuklar zaten özveriyle çalıştılar anne ve babaları çalıştılar belki zor oldu ama birinci sınıf, ama meyvesi en tatlı sınıfta birinci sınıf. Çünkü bir yıl süre sonunda meyvesini görebiliyorsunuz.  İnşallah gelecek hayatları da bu günkü gibi neşeli ve güzel olur diye düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hanife Sarı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber