• DOLAR
  6,8659
 • EURO
  7,8302
 • ALTIN
  399,14
 • BIST
  1,1401

“Bir Oy Bütün Oyunları Bozacak”

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, “24 Haziran’da o aslan yüreklerinizle, ak ellerinizle sandığa gidip ak oylarınızı verdiğinizde terör örgütlerine de, ‘Tamam’ diyenlere de, İsrail’in uşaklarına da, Amerika’nın uşaklarına da gereken cevabı vermiş olacaksınız. Sizin vereceğiniz tek bir oy, Türkiye üzerinde oynanan büyük oyunu bozacak.” dedi

“Bir Oy Bütün Oyunları Bozacak”

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Akpınar Aslantepe Caddesi, Kuyumcular Çarşısı, Söğütlü Cami’si altındaki esnafı ziyaret etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğanşehir İlçesi’nde gerçekleştirilen iftar programına da katılan Çalık, Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen Kiraz Yarışması’na katıldıktan sonra Hasırcılar Mahallesi’ndeki toplantıda vatandaşlara hitap etti.  Çalık, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Akpınar Aslantepe Caddesi, Kuyumcular Çarşısı, Söğütlü Cami’si altındaki esnafı ziyaret ederek, 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Esnafın ve vatandaşların ‘Durmak yok yola’ devam cümleleriyle ziyaretlerde bulunan Çalık, “24 Haziran Türkiye için çok önemli. ‘Tamam’ diyenlere inat ‘Durmak yok yola devam diyeceğiz” dedi.

Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğanşehir İlçesi’nde gerçekleştirilen iftar programına da katılan Çalık, buradaki konuşmasında şunları söyledi: “Biz hem Türkiye’!ye hem Malatya’ya hem de Doğanşehir’e verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Şimdi 100 yataklı hastanemizi yatırım programına aldık. Allah nasip ederse temelini atıyoruz, sizlerle buluşturuyoruz.”

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen kiraz yarışmasına katılan Çalık, daha sonra Hasırcılar Mahallesi’ndeki toplantıda vatandaşlara hitap etti.

 “ARTIK PARLAMENTER SİSTEM YÜRÜMÜYOR”

16 Nisan’da yaptığımız referandum seçiminde Hasırcılar’ın yüzde 96 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiğini anımsatan Çalık, “Benim hacı babalarım, kardeşlerim, ablalarım demiş ki ‘Artık bu Parlamenter Sistem yürümüyor, büyüyen Türkiye’ye dar geliyor, büyüyen ekonomiye dar geliyor, uluslararası güçlerin Türkiye üzerinde kurmuş olduğu egemenliği ortadan kaldırmak için bu sistem artık Türkiye’ye dar geliyor’ dediler. ‘Bu sistemi değiştirmeliyiz. Recep Tayyip Erdoğan ‘bu sistem değişmeli diyorsa, bizde onun gibi düşünüyoruz’ ve Parlamenter Sistem değişmeli ve yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelmeli’ dediniz. Yüzde 96 oy oranıyla ‘evet’ dediniz” ifadelerini kullandı.  Çalık, Türkiye’ye yaşatılan 28 Şubat’ın en büyük acılarını Malatya’nın yaşadığını kaydederek, “Bu ülkede bir 28 Şubat yaşandı. En ağır darbesini de Malatya gördü. En ağır darbesini de Hasırcılar’da yaşayan vatandaşlar gördü. Sebep neydi, başörtüsü için okula girmek isteyen öğrencilerimizi engellemek istediler. Başörtüsüyle işe gitmek isteyen evlatlarımızı engellemek istediler. Başörtüsüyle meclise girmek isteyen Merve Kavakçı’ya ‘Bu kadına haddini bildirin’ diyenler oldu. Hepiniz çok net hatırlıyorsunuz. Sıtmapınarı’nda İmam Hatip’in hemen önünde eczanesi olan bir kardeşinizim, o dönemde tanklar İmam Hatip Lisesi’nin önüne geldiğinde, pembe başörtüsüyle okullardan çıkan kızlarımızı tamamen okulları kapatarak, İmam Hatipleri kapatarak, Türkiye’yi bize dar ettiler. Bize 28 Şubat’ı yaşattılar. O gün meclise girip, başı kapalı olarak yemin eden Merve Kavakçı’ya ‘Bu kadına haddini bildirin’ diyen zihniyet vardı. Bugünkü CHP’nin o günkü uzantılarıydı. DSP’ydi, bugün adı CHP. O günkü sosyal demokratlar, bugünkü sosyal demokratlar CHP. Şimdi şükürler olsun adamlar mitinglere besmeleyle başlıyor, ayetlerle bitiriyor. Eyüp Sultan’a gidiyor. Binlerce kere şükürler olsun. Biz hiç bir şey yapmadıysak, bu CHP zihniyetindeki adamlara ‘Bismillah’ demesini, besmele çekmesini, Eyüp Sultanlara gitmesini öğrettik. Hiç bir şey yapmadıysak, bunu onlara öğrettik. Besmele çekerek mitinglere başlayanlara, irtica hortluyor’ diye partimize kapatma davaları açtıklarını hatırlayın. Merve Kavakçı’ya ‘Bu kadına haddini bildirin’ diyen zihniyet, bugün onun uzantılarıyla kimler ittifak yapıyor bir bakın. Kimler kol kola giriyor? Temel Karamollaoğlu bunlarla kol kola giriyor. Merve Kavakçı’ya ‘Bu kadına haddini bildirin’ diyen partiyle Erbakan’ın kurduğu parti kol kola girebilir mi? Bu zulmü bize yaşatanlarla Erbakan’ın partisi bir araya gelebilir mi? Temel Karamollaoğlu da onun zihniyetindeki insanlarda Erbakan hocanın kemiklerini sızlatıyorlar. Sadece kol kola girenler bunlar mı? PKK terör örgütüne, DEAŞ terör örgütüne, PYD’ye, YPG’ye, FETÖ’ye payandalık yapanlarla ittifak yapıyorlar. Geliyorlar ondan sonra ‘Sizin yaptıklarınızı, biz yıkacağız’ diyorlar. Yok öyle yağma. Buna Hasırcılar asla izin vermez” diye konuştu.

 “TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ KİMSE KESEMEZ”

Türkiye’nin önünü hiç kimsenin kesemeyeceğini ifade eden Çalık, “Amerika’da, İsrail’de, İngiltere’de, Almanya’da, PKK’da, PYD’de, FETÖ’de tutamaz. Türkiye’nin önünü hiç kimse tutamaz. Biz birlik olduğumuzda Kürt’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle biz bir olduğumuzda 15 Temmuz’daki demokrasi mücadelesinde nasıl göğsünüzü tanklara siper ettiyseniz, onun gibi 24 Haziran’da o aslan yüreklerinizle, ak ellerinizle sandığa gidip ak oylarınızı verdiğinizde terör örgütlerine de, ‘tamam’ diyenlere de, İsrail’in uşaklarına da, Amerika’nın uşaklarına da gereken cevabı vermiş olacaksınız. Sizin vereceğiniz tek bir oy, Türkiye üzerinde oynanan büyük oyunu bozacak. Türkiye üzerinde büyük oyun oynanıyor. Uluslararası güçler oynuyor, birçok darbe gördük. Sanmayın parti kapatmalarını, 2004’teki ülkemize yapılmak istenen darbeleri, 27 Nisan e-muhtıralarını, 17/25 Aralık darbe girişimini, Gezi olaylarını, hendek kazmaları unuttuk. 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin altına dinamit koymak istediler. Türkiye Büyük Millet Meclisimizi bombalamak istediler. Liderimizi, milletin ve ümmetin umudu Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek istediler. Ama önce yüce Rabbim, sonra milletimizin dirayetiyle karşımızdaki cinayet şebekesinin, terör örgütlerinin karşısında dimdik durduk. Ekonomik darbeyi de asla yaptırmayız. 24 Haziran’da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet için sizlerle birlikte sandığa gideceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber