• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10

“Bir Bilenle Bilge Nesil”

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube ve Genç Memur-Sen’in ortaklaşa düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi ödül töreni, Malatya öğretmen evinde gerçekleştirildi

“Bir Bilenle Bilge Nesil”

Malatya öğretmen evinde düzenlenen programa AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, 22. Dönem Adana Milletvekili Şair-Yazar Recep Garip, Adıyaman Eğitim Bir Sen Başkanı Ali Deniz, Malatya Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, 2. Nolu Şube Başkanı Yaşar Sakar, projede görev alan öğretmen ve öğrenciler katıldı. Konuşmacılar projenin amacının Gençliğin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptamak, iş birliği içinde çözüm odaklı çalışmalar yaparak, eğitim, sanat, spor, sosyal yardımlaşma gibi birçok alanda projeler üreterek destekleyici politikalar geliştirmek ve uygulamak olduğu belirtildi.  Asıl hedef kitlenin ortaöğretim çağındaki gençlik olduğu belirtilerek milli ve manevi değerlerine bağlı, kişisel ve sosyal yönden gelişmiş, etkin, üretken, topluma faydalı salih nesiller yetiştirmek olduğu hatırlatıldı.

EĞİTİME EN BÜYÜK BÜTÇEYİ AYIRDIK

Programa katılarak bir selamlama konuşması yapan Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık şunları söyledi. “Bu mübarek akşamda, Bir Bilenle Bilge Nesil programında birlikteyiz. Bilge nesil burada. Evlatlarımızın gözlerindeki ışıltıyı gülen gözleri gördüm. İnşallah bizler Cumhurbaşkanlarımızın liderliğinde yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptık. Bütün bütçelerin üzerine yapılması gereken en önemli bütçe eğitim bütçesi dedik eğitme en büyük bütçe ayırdık. Öğrencilerimizi de öğretmenlerimize teslim ettik. Fiziki yapıları ne kadar gerçekleştirirsek gerçekleştirelim içindeki ruhu Eğer sağlam koyamazsak, maneviyatı, fikri sağlam koyamazsak binalar boş kalacaktır. İnanıyorum ki işte o binaların içlerini inşa edecek imar edecek eğitimcilerimiz, öğretmenlerimiz burada. Bilge bir nesil burada./ Bütün öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Onları yetiştiren bütün öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum. Rabbim Ramazan’da buluşturdu bizleri bayramlara kavuştursun.”

Daha sonra kürsüye gelen Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ise Genç-Memur-Sen teşkilatının Türkiye’nin marka olan bir gençlik teşkilatı olduğunu söyleyerek, “Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçelerinde örgütlendiğini söyledi. Beyhan konuşmasının devamında ise özetle şunları söyledi. “Genç-Memur-Sen Türkiye’nin her yanında örgütlenerek bu çatı altında çok güzel çalışmalara faaliyetlere imza atmaktadır.  Kamu gençliği başta olmak üzere üniversitelerimizde liselerimizde güzel faaliyetlere imza atmaktadır. Genç Memur-Sen mazi ile atinin buluşarak istikbal’in inşa edildiği bir okuldur. Bu okulun 4 ana ekseni bulunmaktadır. Bir tevhid, adalet, özgürlük ve muhabbettir.   Bu Eksen çerçevesinde faaliyetlerini Türkiye genelinde yürütüyor ve yürütmektedir. Fikir olmadığı fikir düşünülmediği düşüncenin olmadığı bir yerde medeniyetten bahsedemeyiz.  Düşüncenin üretilmediği bir yerde mahsur medeniyetten bahsedemeyiz.

Programın sonunda ise 22. Dönem Adana Milletvekili Şair-Yazar Recep Garip söz alarak gençlerle sohbet gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber