• DOLAR
  5,8073
  %-0,02
 • EURO
  6,4638
  %0,00
 • ALTIN
  278,00
  %0,06
 • BIST
  97.886
  %0,58

“Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” Konferansı Düzenlendi 

Ergenlikte ortaya çıkan sorunlar ve baş etme yöntemleri üzerine Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar adlı konferans düzenlendi. Konferansta Psikolog Abidin Ku, “Bu dönemde kişiler bedensel ve zihinsel bir değişim içine girerler.  Bu yüzden onlara karşı biraz daha tutumlu biraz daha anlayışlı olmamız gerekir.” diyerek aileleri uyardı

“Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” Konferansı Düzenlendi 

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Yaşar Öncan Ortaokulu’ nun Şehit Mehmet Dinç Çok Amaçlı Salonunda Kadın ve Demokrasi Vakfı (Kadem Vakfı) tarafından “Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” adlı konferans düzenlendi.

“Kadınların seçme ve seçilme hakkının kutlandığı zaman içindeyiz.  Bu günü Mustafa Kemal Atatürk şöyle yorumluyor “Kadınları geri planda bırakan toplumlar geri kalmaya mahkûmdur.” Hepinizin bu özel günü kutlu olsun diyorum.” diyerek konferansı dinlemeye gelen bayanlara hitap eden Psikolog Abidin Ku “Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” adlı konferansta ergenlikte ortaya çıkan sorunlar ve baş etme yöntemlerini ele aldı. Ku açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ergenlerimizle zaman zaman problemler yaşamaktayız.  Bu ergenliğin var olan bir süreç olduğunu hepimizin bilmesi gerekiyor.  Ergenlik başlı başına fizyolojik bir olaydır. Ergenlik dönemi kızlarda 11 yaşında erkeklerde de 13 yaşında görülmeye başlar. Bu dönemde kişiler bedensel ve zihinsel bir değişim içine girerler.  Bu değişim süreci içerisinde olma sebebiyle onları anlamak oldukça zordur. Bu yüzden onlara karşı biraz daha tutumlu biraz daha anlayışlı olmamız gerekir.  Ergenlik döneminde duyusal ve bedensel değişiklikler görüldüğü zaman Frontal Lob tam olarak gelişimini tamamlamamıştır deriz. Beynin kendi işlevlerini tamamlamak için 4 tane lobu vardır; Frontal Lob, Parietal Lob, Occipital Lob, Temporal Lob. Parietal lob duyu organlarımızındın aldığı bilgileri işlemede görevlidir.  Ama Frontal Lob ergenlik döneminde bizim için en önemli olan lobtur. Bu lob üzerine yoğunlaşacağız.”

Hanife Sarı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber