• DOLAR
  6,8626
 • EURO
  7,7527
 • ALTIN
  392,14
 • BIST
  1,1286

Beş Yıldızlı Projede Sona Doğru

Battalgazi Belediyesi tarafından yaptırılan, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi tarafından da geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmetinin  verileceği İspendere İçmelerinde yapılan çalışmalarda sona gelindi. Beş yıldızlı olarak nitelendirilen proje, hizmete sunulduğunda Malatya’nın sağlık turizmine büyük katkı sağlayacak

Beş Yıldızlı Projede Sona Doğru

Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan İspendere İçmelerinin bulunduğu alanda bitmek üzere olan çalışmaları incelediler. İnönü Üniversitesi ve Battalgazi Belediyesi işbirliği ile İspendere İçmeleri alanının daha düzenli ve modern bir hale getirilmesi, özellikle sağlık turizmi noktasında Malatya ve bölgesine katkı sağlamasının amaçlandığı projenin son aşamasında olduğunu belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bugün burada sona gelinen çalışmaları görmek ve en kısa sürede hizmete açmayı planladığımız İspendere İçmeleri alanında incelemelerde bulunduk. Her şey çok güzel ve düşündüğümüz gibi gidiyor. Burası hizmete girdiğinde beş yıldız standartlarında bir tesis, geleneksel ve tamamlayıcı tıp açısından Türkiye’de bir ilk olacaktır.” dedi.

“BU PROJE TÜRKİYE’YE ÖRNEK TEŞKİL EDECEKTİR.”

Hem sosyal tesis hem de geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmeti noktasında hizmet verecek olan İspendere İçmelerinin yeni halinin mükemmel olduğunu belirten İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Kısa süre sonra hayata geçirilecek bu proje bölgemizde hatta ülkemizde örnek teşkil edecektir. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmetini Turgut Özal Tıp Merkezinde bir süredir vermekteyiz. Gerek hekim gerekse teknolojik bakımdan şimdilik yeterli bir durumdayız. Tabi bu hizmetin, fiziksel koşulları daha iyi, geniş ve özel olan bir tesiste verilmesi standartları yukarıya çekecektir. Bu amaçla burada oluşturulan tesiste hem hizmet kalitesi artacak hem de ilgi çekici olacaktır.” Bu merkezde geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmetinin yanı sıra eğitim hizmetlerinin de verileceğini belirten Rektör Kızılay, bu merkezin aynı zamanda sosyal bir yaşam merkezi olacağının altını çizdi.  İspendere İçmelerinin yeni haliyle ülkemiz için örnek bir proje teşkil edeceğini vurgulayan Rektör Kızılay,  bu merkezin Malatya’ya sağlık turizmi açısından da önemli katkıları olacağını belirterek söz konusu projede önemli emekleri olan Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber