• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Belediyeden siir programi

Malatya Belediyesi tarafindan 2010 yili kültürel etkinlikleri kapsaminda, "Kernek Siir Aksami" konulu bir siir programi düzenlendi.

Belediyeden siir programi

Malatya Belediyesi tarafindan 2010 yili kültürel etkinlikleri kapsaminda, "Kernek Siir Aksami" konulu bir siir programi düzenlendi.

 

Kimler katildi?

 

Halk Egitim Merkezi eski salonunda gerçeklestirilen programa, Belediye Baskani Ahmet Çakir, Belediye Baskan Yardimcilari ile Malatyali siir severler katildi.

 

“Bir süre ara verilmis”

 

Malatya Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlere ayri bir önem verdiklerini belirten Belediye Baskani Çakir, "Bir sehrin fiziki olarak kalkinmasi, sehrin modernlesmesi çagdas bir görüntüye kavusmasi sehrin gelismisligi açisindan yeterli degil. Bunun yaninda sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verilmesi gerekmektedir. Malatya Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde sivil toplum kuruluslarimizin her zaman yaninda olmaya gayret gösteriyoruz. Bir sehrin kültür dokusu yapmis oldugu kültürel faaliyetlerle sekillenmektedir. Kernek Siir Aksamlari adli siir programi daha önceki yillarda da yapilmis ancak bir süre ara verilmis. Bundan sonraki yillarda bu programin içerigini zenginlestirerek daha da yayginlastiracagiz" dedi.

 

“Belediye önemli bir görevi yerine getirdi”

 

Sair – Yazar Cumali Ünaldi ise yaptigi konusmada, "Malatya Belediyesi yaptigi bu programla Malatya kültürüne çok önemli katkida bulunmustur. Bundan dolayi tesekkür ediyorum. Yapilan bu program yerel kültürün ayaga kaldirilmasina çok önemli bir katkisi olacagina inaniyorum. Malatya Belediyesi büyük bir fedakarlikla önemli bir görevi yerine getirmistir" dedi.

 

Siirlerinden örnekler sundular

 

Programda Cumali Ünaldi, Mustafa Kusçuoglu, Mehmet Gülseren, Abdulvahap Salt, Yilmaz Özer, Sevim Emir, Bahri Çavusoglu, Musa Tektas, Turhan Toy, Metin Özer, Adil Akkoyunlu ve Osman Kaya sahneye sairler gelerek kendi siirlerinden örnekler sundular.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber