• DOLAR
  5,4680
  % -0,00
 • EURO
  6,2152
  % 0,19
 • ALTIN
  229,6637
  % 0,21
 • BIST
  104.499
  % -0,09

BBP eksik pakete ragmen “Evet” diyecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Baskani Yalçin Topçu, Anayasa degisiklik paketini eksik bulduklarini ama referandumda “evet” oyu kullanacaklarini söyleyerek, cunta anayasasini topyekun ortadan kaldiracak bir babayigidin bir gün ortaya çikacagini kaydetti.
 

BBP eksik pakete ragmen “Evet” diyecek
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Baskani Yalçin Topçu, Anayasa degisiklik paketini eksik bulduklarini ama referandumda “evet” oyu kullanacaklarini söyleyerek, cunta anayasasini topyekun ortadan kaldiracak bir babayigidin bir gün ortaya çikacagini kaydetti.
 
 
BBP Genel Baskani Topçu referandumda “Evet” çalismalari kapsaminda bir dizi ziyarette bulunmak üzere Malatya'ya geldi. Topçu, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasi (TSO) Baskani Hasan Hüseyin Erkoç.a ziyarette bulundu.
 
Topçu: Ülkenin her seyden önce birlige ve kardeslige ihtiyaci var
 
Topçu, ülkenin son günlerde her seyden önce birlige ve kardeslige ihtiyaci olduguna deginerek, “Referandum sürecini birilerinin yaptigi gibi yapmayacagim. Milleti bilinçlendirerek, bilgilendirerek geçirecegim. Bu çalisma takvimiyle yollardayim” dedi.
 
Topçu.dan Kahya.ya övgü dolu sözler
 
Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya.nin çalismalarini duyunca Malatyalilar ve Türkiye adina gögsünün kabardigini belirterek, sunlari söyledi: “Sokaktaki çocuklara karsi çok ilgiliyim. Kaybolan çocuklari herkesten önce dillendiren ilk partinin genel baskaniyim. Ben bagirdim, devlet açikladi: Kaybolan çocuk sayisi bin 670. Bilgi veren heyete, ‘size intikal etmeyenlerle bu sayi 3 binin üzerindedir. dedim. Ben bunu emparyal bir proje olarak görüyorum. Birileri gelecegimizi çaliyor. Çocuk gelecektir. ‘Tinerci çocuk. diye bir tanimlama hayallerimiz de dahi olmazdi. Emniyet müdürümüzün çalismalari, hayal ettigim, arzuladigim, devleti temsil eden her kurumun yapmasi gereken istir. MOBESE ile tüm sehri güvenlik altina alinmis. Partizanliga çevirdikleri referandumdan daha önemli seylerdir. Ben her zaman sunu diyorum: ‘vatandas ayakta ve hayatta kalma mücadelesi veriyor.. Ama emniyet müdürümüzün çalismalari dogrultusunda Malatya.da vatandas ayakta kalma mücadelesi vermeyebilir. Malatya.da devlet güvenligi saglamis durumda.”
 
“Demokrasi tankin, topun altinda ezim ezim eziliyor”
 
Türkiye.de yasayan milyonlarca insanin 24 saat kesintisiz demokrasiye kavusmasinin zamani geldigini aktaran Topçu, “Güvenli bir ülkeye herkes yatirim yapar. Isadami daha çok yatirim yapma ihtiyaci hisseder. Demokrasi 10 yilda bir tankin, topun ve tüfegin altinda ezim ezim eziliyor. Böyle olunca da Dünya.da hiçbir markamiz olmaz. Üç tarafimiz deniz, dört mevsim yasiyoruz, ama tarim ve hayvancilikta neden marka degiliz?” dedi.
 
“Kemal Bey findigi SSK.da kirdi”
 
CHP Genel Baskani Kemal Bey.in sözlerini yanlis anladigini söyleyerek, sunlari kaydetti: “Gittigi her yerde anayasa paketinin içerisinde findik ve kayisi ariyor. Hangi memlekete gitse o sehrin özelligini ariyor. Malatya.da da kayisi aramis. Kemal Bey siz de bu ülkeyi 20 yildan fazla yönettiniz. Bu kentin evladi rahmetli Inönü 16 yil yönetti. Rahmetli Ecevit, Erdal Inönü ve Sayin Baykal bu ülkeyi yönetmedi mi? Yönettiniz yönettiniz de kayisiyi, findigi dünya markasi yapamadiniz. Simdi bunlari anayasa paketi içerisinde ariyorsunuz. Kayisiyi bilmiyorum ama Kemal Bey findigi SSK.da kirdi. Findik SSK.da kirildi ve kaldi orda. Milleti sürdü. Bakan dosyalari inceletti, trilyonlarca yolsuzluk Rahsan affiyla kurtarildi. Bu anayasa ve terör üzerinden birbirine küfredenler bu ülkeyi yönettiler. Utanmadan Agri.ya bakarak disaridan et getiriyorlar.”
 
“Degisiklik paketinin basindan sonuna kadar içindeydim”
 
BBP.nin, Anayasa degisiklik paketine eksik ama evet diyecegini sözlerine ekleyen Topçu, “Bu paketin basindan sonuna kadar içindeyim. Önerilerde bulundum. ‘357 trilyon alip da ben sizinle konusmam. diyen meclistekiler gibi yapmadim. Onlar görevlerini yapmadi. Bu millet, meclise anayasa ve denetleme görevini vermistir. Bu paket mecliste görüsülmeden evvel dolastirilirken kapimi açtim, ‘Gelin bakayim memlekette bir mesele varsa BBP.nin söyleyecegi sözler, ortaya koyacagi çare vardir. dedim. 11 sayfalik öneri paketinden birçok sey anayasa paketinde var, ama tam degil. Benim istedigim, ‘Devlete evet, insana esas. insani öncelik alan cunta anayasasinin tamamini degismesidir. Anayasa, 17.nci kez degisiklige ugratildi, adeta yamali bohça haline gelmistir. Bu cunta anayasasini topyekun ortadan kaldiracak sifirdan devlete evet, insani esas alan bir anayasa yapacak bir babayigit çikacaktir” diye konustu.               
 
“HSYK.yi ortadan kaldiracagiz”
 
Topçu, sunlari dedi: “BBP öteden beri Anayasa Mahkemesi.nin usulünü ve esasini tartisiyor. Anayasa Mahkemesi.nin arkasinda tamamen millet iradesinin olmasini istiyor. Mogultay.in, Seyfi Oktay.in kankalarindan mütesekkil anayasayi kabul etmiyor. BBP iktidarinda böyle yapilmayacaktir. Anayasayi kökünden degistirecegiz. HSYK.yi ortadan kaldiracagiz. Hakimi hakim, savciyi savci seçecektir. Seyfilerin ve Mogoltaylarin kankalari orada olmayacaktir. Bu degisiklik bir nebze de olsa bu tür kurumlari çogullastiriyor. Birileri arka bahçelerini kaybediyor. Feryatlarini anliyorum. Ama birilerin anlayamiyorum.”
 
“Ülkücü kardeslerimin önünde saygiyla egiliyorum”
 
BBP 12 Eylül zulmünü görmüs bütün kadrolarin tek siyasi adresi oldugunu animsatan Topçu, “12 Eylül öncesindeki ülkücüler bir partinin altina sigar miydi? Ülkücüler Adriyatik.ten Çin Seddine Türk Islam Birligi.ni istiyor. Turan davasinin pesine düsmüs, hangi parti sigdirirmis ülkücüleri çatisini altina. 12 Eylül öncesi mücadele vermis ülkücü kardeslerimin önünde saygiyla egiliyorum. BBP gibi düsünseler de düsünmeseler de. Yormayin kafanizi kötü söz sahibinindir. Sizler bayrak insanlarisiniz. Siz bir devrin, millet ve devletin kahramanlari olarak tarihe geçtiniz. Özgün olarak herkesten fazla söz söyleme hakkina sahipsiniz” dedi.  
 
“BBP.nin hedefi turuncu koltuk olmadi”
 
Bir gazetecinin, “Evet” çalismalarinin arkasinda yatan gerçegin genel seçimlerde AK Partiyle ittifak kurma çabasi olduguna iliskin çikan iddialarin hatirlatmasi üzerine Topçu, “Insanlarin hayallerini sinirlayacak halim yok. Insanlarin dilinin kemigi yok. Yalan söylenir, ben onlara bir sey demem onlar hikaye isler. BBP hedefi turuncu koltuk olsaydi, bize teklif edilenler, bu iddiayi ortaya atanlara götürülseydi dinlerini degistirirlerdi” karsiligini verdi.
 
TSO Baskani Hasan Hüseyin Erkoç da, güçlü ekonomi, kaliteli demokrasi anlayisinin ülkede yayginlasmasi için siyasi partilere ciddi anlamda is düstügünü söyledi.
 
  
 
 
 
 
 
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber