• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Bayan Sohbetlerinin İlki Yapıldı

Malatya Gençlik Federasyonunun düzenlediği Bayan Sohbetlerimiz’in 1.’ si Kadın Hakları temasıyla gerçekleşti. Konuşmacının İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilimdalında Araştırma Görevlisi ve aynı zamanda KADEM İl Başkanı Betül Dürgen’ in olduğu etkinlikte Federasyon Başkanı Yavuz, amaçlarının gençlerin, çocukların, kadınların topluma kazanmalarını sağlamak olduğunu söyledi

Bayan Sohbetlerinin İlki Yapıldı

Bir kafede Malatya Gençlik Federasyonu Bayan Sohbetlerimiz 1.’ si yapıldı.  Kadın Hakları konulu etkinlikte Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan Yavuz, “Bayan sohbetlerimizin 1.’ sini gerçekleştiriyoruz.  Malatya Gençlik Federasyonu olarak yaklaşık 40 tane sayfamız var 100 bine yakın takipçimiz var. Malatya’da 15 ayda 72 tane etkinlik yaptık.  Amacımız birlik beraberlik ruhu içerisinde bu etkililiklere gençlerin, çocukların, kadınların, ailelerin katılmasını sağlamak ve bunları topluma kazandırmak. Bayan sohbetimizin amacı da bütün bayanları bir araya getirip değerli konuşmacılarımızla birlikte sosyalleşmelerini sağlamak.” ifadelerine yer verdi.

İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilimdalında Araştırma Görevlisi ve aynı zamanda KADEM İl Başkanı Betül Dürgen ise “Öncelikle böyle güzel bir etkinlik için federasyona teşekkür ederim.  Kadınlarımız için çalışıyoruz ilimizde çeşitli etkinlikler yapıyoruz.  Çeşitli vesilelerle toplanıp bu konularda farkındalık yapmaya çalışıyoruz. Bugün de böyle hep birlikte bir söyleşi yapmak istedik. Öncelikle Kadın ve Hukuk temalı el rehberlerimiz var dernek olarak bastırdık bu konuda gerekli bilgiler bu kitapçığımızda yer alıyor, bunların dağıtımını yapacağız. Varsa konuştuklarımızdan eksiklikler bunlarla tamamlanmış olacak.”  şeklinde konuştu.

Hanife Sarı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber