• DOLAR
  7,8400
 • EURO
  9,1948
 • ALTIN
  476,37
 • BIST
  1,1720
İnan Akkaya
İnan Akkaya
inanakkaya9696@gmail.com
BAYAN  KAMANUÇE
 • 0
 • 2270
 • 06 Eylül 2019 Cuma
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Eğer olurda  beni ararsan hani saçların beyazlasa da başka birine çocuk da vermiş olsan yine de fark etmez karanlıktan gelen uzun elbiseli birazda tedirgin  kadınlar gibi melankolik gülüşünü takınıp yola koyulursan… – Ben şakağımdaki piştov öpücüğüyle  sıcak bir müzik sesinin  davet ettiği soğuk hatta korkunç sayılabilecek olan o savaş meydanındayım yanıma gel hem yalnız da değilim bir kere  müttefiklerim sağlam insanlar işte Ofsayt Osman sağımda duruyor. Bakma öyle garip durduğuna yani milyonluk adamdır. Sadri abi biraz siyah beyazdır o kadar kusur İngiliz Kemalde de olur, sol tarafımda  Atilla İlhan duruyor şapkası ve piposuyla yorgunca duruyor ama kurtlar sofrasına düşmüş kaçarı ardındaki  mayın tarlası oradan çıkar ancak bu dümenden önden katır salacak kuvveti yok. yine de bakma öyle dediğime korkmuyor o bizzat geldi buraya şu öndeki genç İspanyol o Tanya Bulgakova’ nın  yol kardeşi Garcia Lorca şayet gelirsen, yüzüne bakma en az benimki kadar çirkindir suret-i didarı sen  dizlerine  kulak ver bak son şiirini okuyor yine

Söyle bana, Marina.

Söyle seni nasıl sevebilirim.

Özgür olamazsam?

Sana kalbimi nasıl açabilirim.

Bu yürek benim değilse?

Vücudu barut acısıyla delik deşik olmuş  olsa da sesi yankı yapıyor hâlâ o ırmağın kenarında bu yaşlı romantiğin arada sızlıyormuş yaraları bende düştüm aynı damdan bak işte boğazımda Kerbela yarası. Hz. Hüseyin’den yadigâr ama düşmanlarım da var yiyecek ekmeği yok çoğunun şayet  olsaydı kölelik ederler miydi Mervana? Korkma onlar yalnızken sessizdirler bir araya geldiklerinde cesaret timsali kesilmezler mi?

İşte Rus Çarı bilmem kaçıncı Nikola savaş meydanına pirinç yerine put göndermişti sonra günah çıkarır gibi yaptığı bir denetim sırasında soğuğa ısırttı kendini. Kötüler kadar ahmaklar da rakip olmadı mı bize?

Siperlerini kurbanlarına kazdıranlar bunlar işte o yüzden geniş değil mi zahmetsiz açılan cepheleri?

Bak en uçta genç bir kadın duruyor İblis le anlaşıp 6. his karşılığı satmıştı yaşamak ağrısının bütün sürprizlerini dayanıklı kadındı oda en az Aziz Petrus kadar da itikatlı  bir Hristiyan’dı. Dayanamadı sanırsam bozulmuş sürprizlere küllere dönüşmüş zenginliğiyle boğdu belki de kendini. Şahitleri yanındaki üç kör kısrak. Önde elinde kılıcı olan şu zırhlı adam Bulgarkıran mı, o heybesinde binlerce göz var neden olmasın üstünde durulası biri değil salt zalimlerden basit katillerden ne beklenebilir ki?

Yağmur yağmaya başladı bu havalarda biraz daha yakınsın sanki bana Kamanuçe hatta adın burada bile güzel düşündükçe seni ciğerlerim kaşınıyor bir yamyam için sakatat bile sayılmasalar da hâlâ ihtiraslı onlar, duman istiyorlar yine ben bir zamanlar kanser eder diye bırakmıştım  tütünü ama bir savaştan canlı çıkınca ölümsüzmüş gibi yaşıyor insan sadece başkaları ölür hatta Azrail bir tavsiye mektubuyla gelir diyoruz, beşerin teki bir pelerine bürünür de Ayetlerden bile kaçmaya çalışır diye hissediyoruz biz burada ölümsüz ve hakir kardeşler değil miyiz artık?

Belki de rahat bırakmaktasınız artık  beni sayın bayan Kamanuçe çünkü size ulaşmak ideası seninle olmak kadar umut barındırmıyor içinde…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber