• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

“Battalgazi Devlet Hastanemizin İhalesi Yapılacak”

Ekonomik savaş sürecinde Doların yükselmesi ile birlikte inşaat malzemelerindeki artışların projelere ek maliyet getirmesi ve Malatya’da devam eden projelerin duracağı ile ilgili tartışmalara cevap veren Milletvekili Çakır, “Artan fiyatlar projeleri etkileyecektir ama asla yarım bırakılmayacaktır, yani bir proje en geç 3 ay geç bitirilebilir, neticede hiçbir proje yarım kalmaz. Hiçbir proje iptal edilmeyecek. Battalgazi Devlet Hastanemizin de ihalesi yapılacak.” dedi

“Battalgazi Devlet Hastanemizin İhalesi Yapılacak”

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Doların yükselmesi ile birlikte inşaat malzemelerindeki artışların devam eden projelere ek maliyet getirmesi ve projelerin duracağı iddialarına cevap verdi. Milletvekili Çakır, “Artan fiyatlar projeleri etkileyecektir ama asla yarım bırakılmayacaktır, yani bir proje en geç 3 ay geç bitirilebilir, neticede hiçbir proje yarım kalmaz. Devam eden projeler, bu büyükşehir veya ilçe belediyeleri olsun bunlar devam edecek, bitirilecek. Hiçbir proje iptal edilmeyecek. Battalgazi Devlet Hastanemizin de ihalesi yapılacak” dedi.

“PROJELER 3 AY GEÇ BİTİRİLEBİLİR AMA TAMAMLANIR”

“Yerel seçimler olsa da belediyelerin yapmış olduğu projeler durmayacak ve devam edilecektir” diyen Çakır, hiçbir projenin iptal edilmeyeceğinin altını çizerek, “Türkiye büyük bir ekonomik kriz atlattı diye biliriz. Artan fiyatlar projeleri etkileyecektir ama asla yarım bırakılmayacaktır, yani bir proje en geç 3 ay geç bitirilebilir, neticede hiçbir proje yarım kalmaz. Bu genel olarak devlet yatırımları noktasında, belediyeleri yapmış olduğu çalışmalar nezdinde de herkes bütçesini, yatırımlarını yeniden planlayacak, iş süresini yeniden belirleyecek” şeklinde konuştu.

“DEVLET HASTANEMİZİN İHALESİ DE YAPILACAK”

Battalgazi Devlet Hastanesinin de ihalesinin yapılacağı ve hiçbir projenin bu süreçte iptal edilmeyeceğini belirten Milletvekili Çakır şunları dile getirdi, “Küçük dalgalanmalar olsa da bunlar projelerin bitmesine engel değil. Devam eden projeler, bu büyükşehir veya ilçe belediyeleri olsun bunlar devam edecek, bitirilecek. Hiçbir proje iptal edilmeyecek. Battalgazi Devlet Hastanemizin de ihalesi yapılacak, Lisanslı depoculuk ile ilgili ihale ve projeler de yapılacak, yeni modern Havalimanının ihalesi de yapılacak ama bu ihaleye bugün değil 3 ay sonra çıkar, bu projeler iptal edilmeyecek.”

“ÖNCELİK YARIM KALAN PROJELER…”

İnşaat malzemelerindeki artışın proje inşaatını da etkileyeceğini ancak, projelerin tamamlanacağını vurgulayan Çakır, “Yani aşırı demir fiyatları, müteahhidin altından kalkamayacağı, kurumun sıkıntıya gireceği birçok dengesizlikler olabilir ama devletimiz öncelikle yarım kalan projeleri bitirilmesine yönelik bir açıklaması oldu. Şuan da ise yarım kalan projeler tekrar hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediliyor. İhalesi bitmemiş ve ihale aşamasındaki projeler de hemen akabinde devreye alınacağı ifade edildi” ifadesini kullandı.

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber