• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

“Basörtüsü yasaginin anayasal dayanagi yok”

Alperen Ocaklari Dogu Anadolu Bölge Baskani Ayetullah Geçen, Basörtüsü yasaginin anayasal hiçbir dayanaginin olmadigini söyledi.

“Basörtüsü yasaginin anayasal dayanagi yok”

Alperen Ocaklari Dogu Anadolu Bölge Baskani Ayetullah Geçen, Basörtüsü yasaginin anayasal hiçbir dayanaginin olmadigini söyledi.

 
Geçen: Basörtüsü zulmü ayyuka çikmistir
Alperen Ocaklari Malatya Temsilciligi'nde basin açiklamasi düzenleyen Alperen Ocaklari Dogu Anadolu Bölge Baskani Ayetullah Geçen, sunlari dedi: "Yillardir sinemizde kanayan bir yara olan, basörtüsü zulmü ayyuka çikmistir; artik son bulmalidir. Yillarca bir irtica yaygarasiyla toplumu panikleten zihniyetin, birilerinin güdümünde oldugu kamuoyu tarafindan açikça görülmektedir. Basörtüsünün gericilikle veya irticayla hiçbir ilgisi yoktur.
 
“Ceza hukukunda böyle bir suç yok”
Irtica nedir? Ceza hukukumuzda böyle bir suç yoktur. Irtica suçu ve tehlikesi bir kuruntudan ibarettir. Basörtüsü yasagi bugünkü haliyle 28 Subat darbesinin dogurdugu hayirsiz bir evlattir. Basörtüsü yasaginin anayasal hiçbir dayanagi yoktur. Tamamen keyfi bir uygulamadir. Bu uygulamalarin keyfi oldugunu görmek için, bugünlerde basin açiklamalarinda bulunan rektörlere kulak vermek yeterlidir. Bu çirkin, haksiz ve keyfi uygulamalarin bir an önce durdurulmasi ve gereginin yapilmasi hükümetin asli görevidir. Biz Anadolu Alperenleri olarak, bu sürecin geçmiste oldugu gibi her zaman takipçisi olacagiz."

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber