• DOLAR
  5,7990
  % 0,22
 • EURO
  6,5251
  % 0,31
 • ALTIN
  253,3805
  % 0,12
 • BIST
  94.244
  % 0,03

Başkurt’dan TÜMSİAD’a Ziyaret

TÜMSİAD şubesini ziyaret eden 22’nci Dönem Ak Parti Malatya Milletvekili Ali Osman Başkurt gündeme dair konuştu. “Siyaset umduğumuz gibi devam etmezse bunun ceremesini tüm toplum çeker.” diyerek siyasette düzeltilmesi gerekenlere işaret eden Başkurt 2019 seçimleri için, “Siyaset halka Hakk’a hizmet etme sanatıdır. Siyasette yeminli değilim ama artık aktif siyaseti bıraktım. Aday olmam söz konusu değil daha durgun bir hayatı tercih edeceğim.” dedi

Başkurt’dan TÜMSİAD’a Ziyaret

22’nci Dönem Ak Parti Malatya Milletvekili Ali Osman Başkurt Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Malatya Şubesini ziyaret etti.  Yapılan ziyarette Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş: “Malatya’mızın son zamanlarda yetiştirdiği güzel bir siyaset adamı, MÜSİAD gibi güzel bir kurumun başkanlığını yapmış, Ak Partimizin kurucusu olan yine kurucu milletvekilliğimizi yapmış, birçok hizmeti Malatya’mıza getiren, örnek aldığımız, değer verdiğimiz Ali Osman Başkurt vekilimiz TÜMSİAD’a ziyarete geldi. Sağ olsunlar her zaman bize abilik etti. Malatya’yı her zaman sahiplendi, her sorunda bir zati kendi hem zamanından hem bedeninden hem de ruhundan ödün vererek Malatya’ya hizmetle mahal oldu. Kendisi ara ara bizlere uğrar memleketin ne gibi sorunları varsa elinden geldiğince hizmete devam etmektedir. Malatya’ nın gönlüne sevda süren abimize hoş geldiniz diyorum” ifadelerine yer verdi.

“ADAY OLMAM SÖZ KONUSU DEĞİL”

22’nci Dönem Ak Parti Malatya Milletvekili Başkurt ise: “TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş ve arkadaşlarına başarılar diliyorum. Her yıl olduğu gibi memleketime geliyorum sivil toplum kuruluşlarını, dostlarımı, kardeşlerimi ziyaret ediyorum. Ben yurt edinmedim doğduğum toprağa sevdalıyım açıkçası, inşallah yakın zamanda, Battalgazi yurdu aşkı sevda ocağı diye bir şiir kitabını hazırlıyorum. Malatya’ya bir sevdam var, siyasete hizmet ettim, MÜSİAD’a başkanlık ettim, şimdi de sanat. Belki Malatya gelir sivil toplum kuruluştan görev alırım. Siyasette yeminli değilim ama artık aktif siyaseti bıraktım, umarım bundan sonraki, hayattım daha sade olur.  Daha durgun bir hayatı tercih edeceğim. Aktif siyasette yokum, orada bulanan arkadaşlarıma başarılar diliyorum, biraz önce söyledim siyaset halka hakka hizmet etme sanatıdır. Aşkı sevdası olan, toprağına, milletine, vatanına borcu olan gelir hizmet eder, toprağına, vatanına, milletine hizmet eder, yoksa ‘şan, şöhret yapayım, kısa zamanda servet yapayım.’ değildir. Siyaset umduğumuz gibi devam etmezse bunun ceremesini tüm toplum çeker, herkes çeker. TÜMSİAD’ ın çalışmalarını yakından gördüm, en güzel yıllarımda sivil toplum kuruluşlarında geçti, çünkü sivil toplum kuruluşları Hakk’a ve halka daha çok yakın, oralarda menfaat yok. Oraya gidenin kafasında düşüncesinde menfaat yok ama maalesef siyasi partilere gelenler, çeşitli konularda geliyorlar, orayı da kirletiyorlar. Ben buradan kirletenlere söylüyorum hepsine değil, tertemiz insanlara asla sözüm yok… Benim güzel yıllarım sivil toplum kuruluşlarında geçti. 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde teklif gelmesi durumda, ‘Malatya Büyükşehir Belediyesine aday olur musunuz? dediklerinde; Hayır arkadaşlar, ben aktif siyaseti bıraktım aday olmam gibi bir şey söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber