• DOLAR
  6,9797
 • EURO
  8,2326
 • ALTIN
  442,88
 • BIST
  1,1779

Başkan Güder’den Hayvan Pazarına Ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kurban Bayramı öncesi Malatya Canlı Hayvan Pazarı’nda üreticilerin sorunlarını yerinde dinledi. Başkan Güder, “Üreticilere sahip çıkarken, tüketicilerin haklarını da korumamız lazım” dedi.

Başkan Güder’den Hayvan Pazarına Ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kurban Bayramı öncesi Malatya Canlı Hayvan Pazarı’nda üreticilerin sorunlarını yerinde dinledi. Başkan Güder, “Üreticilere sahip çıkarken, tüketicilerin haklarını da korumamız lazım” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, beraberinde Malatya Canlı Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Kırma, Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu ve Battalgazi Belediye Meclis Üyeleri Burak Sürmeli, Abuzer Altun ile birlikte Kurban Bayramı öncesi Malatya Canlı Hayvan Pazarı’nda üretici esnaflarla bir araya geldi. Burada üreticilerin sorunlarını dinleyen Başkan Güder, üreticilerle bir süre sohbet etti. Burada konuşan Malatya Canlı Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Kırma, “Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Osman Güder aramızdalar ve pazarımızı ziyaret ettiler. Eksiklikler ve aksaklıklar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Esnaflarımızı ziyaret ettiler. Buradan huzurlarınızda kendisine hoş geldiniz diyorum, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu ise, Başkan Güder’in halkın içerisinde bir başkan olduğunu belirterek, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder özellikle üreticilerin sorunlarını bizzat yerinde dinlemek için pazarımızı ziyarete gelmişlerdir. Tabi sayın başkanımızın kendisi de bizzat üretici olduğu için, halkla iç içedir. Seçildiği günden beri halkın içerisinden hiç ayrılmadı. Halkın adamıdır kendisi. Bundan sonrada öyle devam edeceğine inancımız tamdır. Başkanımıza bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de, kurbanlık satışlarının birkaç gün içerisinde hareketleneceğine inandığını belirterek, “Kurban bayramı arifesinde pazarımızı ziyaret etmek için buradayız. Pazarımızdaki satıcılarımızın durumları, alıcılar ne minval üzerindeler, onlarla görüşme hedefiyle bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bugün memur maaşları ödenecek. Pazarımız daha da kalabalıklaşacak ve alım satımlar bayrama kadar artarak devam edecektir. Bu süreçte bizim temennimiz üreticinin mağdur edilmemesi. Üreticilere sahip çıkarken de tüketicilerin haklarını da korumamız lazım. Kendimizde bir hayvan üreticisi olarak biliyoruz ki, üreticilerimiz sıkıntılı süreçler yaşıyordu. Sıkıntılar devam ediyor. Gerek STK başkanlarımızla birlikte 20 gün önce Tarım Bakanımızı Atatürk Orman Çiftliği’nde ziyaret etmiştik. Kendisine hayvancılıkla ilgili sorunlarımızı gündeme getirmiştik. Et Balık Kurumu’nun bu süreç içerisinde alım yapmaması hasebiyle piyasanın tıkandığını, üreticilerin sorun ve sıkıntı yaşadığını ifade etmiştik. Sayın bakanımızda hemen Et Balık Kurumu Genel Müdürüne talimatlarını verdiler. 29 liraya kesilen ithal hayvanın 31 Liraya Et Balık Kurumu tarafından kesileceği, yine 30 liraya kesilen yerli hayvanlarımızın 32 Liraya kesileceği Genel Müdürlüğümüz tarafından duyuruldu. İnşallah bayramdan sonrada bu kesimler devam edecek. Üreticilerimiz özellikle yem girdilerinin çok yüksek olması hasebiyle zarar ettiklerini, bu zararı biz en aza indirme adına bakanlık nezdinde girişimlerimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber