• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84

Başkan Adayı Güder, Türk Ocakları’nı Ziyaret Etti

Ak Parti Battalgazi Belediye Başkan adayı Osman Güder, Türk Ocakları’nı ziyarette bulundu. Burada konuşan Güder, “31 Mart’ta nasip olursa, çok büyük bir sorumluluğu omuzumuza almış olacağız. Yani insanlar kendi hesabını veremezken 310 bin insanın hesabıyla sorumlu olmak, gerçekten büyük bir yüktür.” dedi

Başkan Adayı Güder, Türk Ocakları’nı Ziyaret Etti

Ak Parti Battalgazi Belediye Başkan adayı Osman Güder ve beraberindeki Ak Parti heyeti, Türk Ocakları Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. Başkan adayı Güder’i Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata ve Türk Ocakları yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Burada konuşan Güder, Türk Ocakları’nın bu milletin bir değeri olduğunu belirterek, “Türk geçmişini korumak, geleceğine sahip olma adına gerçekten çok güzel icraatları yapıyor. Bir topluluk değerleriyle vardır, zaman zaman milli ve manevi değerlerimizi gündeme taşıyarak, toplumun diri tutulmasını sağlayarak, ülkenin birlik ve beraberliğini koruyarak, ileriye doğru gitmesini sağlayan bir sivil toplum örgütüdür. Hiçbir menfaat ve çıkar gözetmeksizin bu toplumun geleceği için gayret ve çaba sarf ediyorsunuz. Bundan dolayı sizleri tebrik ve takdir ediyorum. Battalgazi dünya medeniyetinin ilk kurulduğu yer ve bir değerle ortaya çıkmıştır. Bu değerlerin korunması gerektiğinin farkındayız. Tarihi eserlerimizi burada, medeniyetimiz burasıdır. Meşhur bir ifade vardır Mazisine layık, İstikbale hazırlamamamız lazım!” ifadesini kullandı.

Başkanlığın büyük bir sorumluluk gerektirdiğini belirten Güder, bu durumun büyük bir yük olduğunu ifade ederek şöyle konuştu, “31 Mart’ta nasip olursa, çok büyük bir sorumluluğu omuzumuza almış olacağız. Yani insanlar kendi hesabını veremezken 310 bin insanın hesabıyla sorumlu olmak, gerçekten büyük bir yüktür. Bu yüzden rabbimden yardım diliyorum. Ve sivil toplum örgütlerinin desteğini de istiyoruz. Sivil Toplum Örgütlerimiz bizler için çok önemli değerlerdir, Maziyi istikbale hazırlarken STK’ların katkısı olacaktır. Mevcut Başkan’ımız 2014 yılında görevi aldığından beri çok önemli hizmetlere imza attı. İnşallah bırakmış olduğu çıtayı hep beraber özel Battalgazi’de Malatya’da yukarıya çıkaracağız. Bunu yaparken de toplumun tüm değerlerini kuşatarak yapacağız, yani sepetimizi geniş tutacağız.”

Mukaddes ve manevi değerlere sahip çıkan adayların başa geçmesini istediklerini vurgulayan Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, “yeni bir seçim dönemine bir kez daha girmiş bulunuyoruz. Malatya’mızın tabiri caiz ise bir kader seçimi diyebileceğimiz bir ortamdayız. Böyle bir ortamda Türk Ocakları gibi münevverlerin bir araya geldiği güzide bir kuruluşun ziyaret eden bütün kardeşlerimize, bütün siyasi partilerimize ve başkan adaylarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Malatya kendi doğduğumuz kendi büyüdüğümüz ve halde bu bölgede yıldız gibi parlayan bir ilimiz. Ama bu parlayan ilimizde bir bölge var ki, kutup yıldızı. O kutup yıldızı Battalgazi ilçemizdir. Çünkü Malatya kurulmadan evvel Battalgazi’miz vardı. Buranın yer altı ve yer üstü zenginlikleri var. Bütün maneviyat iklimi Battalgazi’dedir. Orası mübarek bir beldedir, bölgemiz için önemli bir yerdir. Biz buraya farklı düşünceden gelen insanların değil, gerçekten Türk Milletinin özünde olan, manevi ve mukaddes değerlerle yoğrulmuş, bu manada kendisini görevli addeden arkadaşlarımız tarafından yönetilmesini arzu ediyoruz. Bu konuda başkanları sorumluluğu, yükü çok ağırdır. Her sonucun İlimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber