• DOLAR
  7,7262
 • EURO
  9,0893
 • ALTIN
  472,65
 • BIST
  1,1754

Başarılar Diliyoruz Müdürüm

Başarılar Diliyoruz Müdürüm

İlimizde yaklaşık 6,5 yıldır görev yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tatlı’dan bahsetmek istiyorum.

Tabi bu tür kurumlarda görev yapan yöneticilerimiz, görev süreleri dolduğunda, atamaları gerçekleşir. Bu da Devlet memurluğunun genel kurallarından birisidir.

Bizler basın olarak göreve geldiği günden itibaren yapılan çalışmaları yakinen takip etmekteydik. Bu takiplerimiz esnasında hakikaten başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğine şahit olduk.

İlimizin eğitimin her alanında başarı grafiğinin yükselmesi bizleri de ziyadesiyle memnun etti. Uluslararası alanlarda ülkemizi temsil eden öğrencileri görmek, onlarla röportaj yapmak, onların hayallerindeki projelerini anlatmak nasip oldu.

Başarı demişken, önceki yıllarda uygulanan TEOG sıralamasında Malatya Türkiye ortalamasında 42. sıralardayken Tatlı’nın geldiği 2 yıl içerisinde bu başarı oranı 20. Sıralara kadar geldi. Hatta bazı öğrenciler Türkiye’de ilk 10.  Dereceye kadar çıktı.

Yine benzer bir başarı da Üniversite sınavlarındaki performans ile dikkat çekti. 2019 yılında yapılan Üniversite sınavına giren öğrencilerin başarıları göğsümüzü kabarttı. Bu sınavlarda da hatırladığım kadarıyla Türkiye genelinde 60. Sıralarda yer alan Malatya öğrencileri TYT de Türkiye 9.su, Alan yeterlilik ve eşit ağırlıkta ise Türkiye 21 ve 22. Sıralara kadar yükseldiler.

Yine Tatlı’nın görev süresi içerisinde öğrencilerimiz TUBİTAK tarafından yapılan etkinliklerde bölge ve Türkiye birincilikleri elde ettiler.

Yine 2018 ve 2020 yılında yapılan projelerde Türkiye birincisi olan öğrencilerimizden 3 tanesi ABD’de yapılan Bilim ve Mühendislik alanındaki yarışmalara katılarak ülkemizi temsil ettiler.

Özellikle Covid 19 pandemsininin meydana çıkmasından hemen sonra Mesleki liselerin katkılarını da Tatlı’nın başarı listesine eklemek mümkün. Tatlı’nın destek ve teşvikleri ile ilimizdeki tüm okulların, hatta çevre illerdeki bazı okulların ve bazı resmi kurumların da temizlik malzemeleri, el dezenfektanları, son zamanlarda maske ihtiyaçları Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okulların özverili çalışmaları ile temin edildi.

Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum Sayın Müdürüm. Yolunuz açık olsun. Malatya sizi unutmayacak.

Ayrıca Yeni gelen Müdürümüze da şimdiden başarılı çalışmalar diliyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sonraki Yazı

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber