• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Bakkallar Odasından Enflasyonla Mücadeleye Destek

Bakkal ve Bayiler Odasından Hazine ve Maliye Bakanlığının başlatmış olduğu enflasyonla mücadele kampanyasına destek geldi. Esnafı dolaşan Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Turan Cıcık, esnaftan destek sözü aldığını, esnafın vatandaştan ürünlerde yüzde 40 kar yerine yüzde 20 kar alacaklarını dile getirdi. Enflasyona karşı devletin yanında yer alacaklarını ve ekonomiyle mücadele edeceklerini belirten Bakkallar Odası, Vatandaşı küçük esnaftan alış veriş yapmaya davet etti

Bakkallar Odasından Enflasyonla Mücadeleye Destek

Hazine ve Maliye Bakanlığının başlatmış olduğu enflasyonla mücadele kampanyası kapsamında Bakkal ve Bayiler odası olarak devletimizin her daim yanındayız mesajı verdi. Enflasyonla mücadele konusunda değinen Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Turan Cıcık, “Esnafımızı bizzat gezdim ve bu kampanya için destek arayışına girdim. Ve esnafımızdan bu kampanyaya destek sözü aldım. Fakat yine de şunu söyleyelim ki biz Bakkal ve Bayiler Odası olarak her hangi bir katkıda bulunma gücü olmayan esnafımız da var. Yine de biz var gücümüzle bu konuda enflasyonla, ekonomiyle savaş veriyoruz. Küçük esnaf olarak elimizden geleni yaptık. Bizler büyük marketler gibi sürekli etiket değiştirip fiyat yükseltmiyoruz, hala 1 liraya aldığımız ürünü yine 1 liraya satıyoruz. Büyük marketler gibi faturamızı, rafımızı ve fiyatımızı değiştirmiyoruz. Bizim buradaki katkımız, eğer elimizdeki malı tutabilirsek, fiyatı sabit tutarsak zaten katkı sunmuş olacağız. Fakat yine de küçük esnaf bitmiş durumda ve zar zor ayakta duruyor. Bir yandan büyük marketler, bir yandan enflasyon, bir yandan ekonomi zaten bizi zor durumda bırakıyor ama biz Oda olarak da esnafımıza çok fazla katkı veremiyoruz” diye konuştu.

“KÜÇÜK ESNAFTAN ALIŞ VERİŞ YAPIN”

Vatandaşı küçük esnaftan alış veriş yapmaya davet eden Oda Başkanı Turan Cıcık şunları dile getirdi, “Bizler de istiyoruz esnafımıza katkı bulunalım ama bir şekilde yine desteklerimizi sürdürüyoruz. Zaten küçük esnaf olarak pahalı bir ürünümüz yok. Ben bakkal arkadaşlarımı gezdim, marketlere göre yüzde 30 civarı daha aşağı veriyorlar. Bizim vatandaşlarımızda küçük esnafa uğrayıp bu küçük esnaf bu ürünü kaça veriyor, kaça satıyor deyip kapısını açmıyor. Esnafa dikkat ediyorum günlerce bazı kalemlerde ürün satamıyor, vatandaş daha büyük marketlerde bu alışverişini yapıyor. Esnafın çoğu rekabete girdi ve birçok esnaf arkadaşımız Odaya gelip şikâyet ediyor. Devletimiz insanlarımızı küçük bakkallara teşvik etmeli, alış verişi onlardan yapmalı. Küçük esnaf zaten uygun fiyata satıyor, hele ki büyük marketlere göre yüzde 30-40 civarında daha uyguna satıyor. Biz istiyoruz ki devletimiz de vatandaşımızda küçük esnafın yanında olsun. Bizler zaten her durum devletimizin ve vatandaşımızın yanındayız ve sürekli desteğimizi veriyoruz. Benim de düzenli müşterilerim var, bedava da verse büyük marketlere gitmez. Ben bakkalımda alış veriş yapayım diyen duyarlı vatandaşlarımız da var. Biz Bakkal Odası olarak büyük marketlere gitmiyorum ve kendi bakkalım var, orada alış verişimi yapıyorum. Yanımdaki arkadaşımdan, komşumdan alıyorum ki esnafımız ayakta dursun.”

“ESNAF YÜZDE 40 YERİNE YÜZDE 20 KAR ALACAK”

Küçük esnafın enflasyona karşı mücadelede fiyat indirimine gittiğini belirten Turan Cıcık, “vatandaştan yüzde 40 yerine yüzde 20 kar etmeleri konusunda esnaftan söz aldığını vurgulayan Oda Başkanı Turan Cıcık, Bizler yaptığımız bir toplantıda esnaflarımıza dedik ki yüzde 40 ile değil yüzde 20 ile kar edin ki vatandaş küçük esnaftan alış veriş yapsın. Büyük marketler ise 2 kalem ürünü ucuz veriyor, diğerleri fahiş fiyata veriyor. Vatandaş alış verişte sepetini ne varsa dolduruyor ama neyi ne kadara aldığını da bilmiyor. Marketlerle savaşacağız sonumuz ne olacak bilmiyorum ya uçacağız ya da kalacağız. Dört yüze yakın esnafımızı gezdik biz bu kampanyaya katılıyoruz. Elimizden geleni gücümüz yettiğince yapacağız. Rekabet edecek gücümüz yok. Vatandaş küçük esnafı desteklerse marketlerle yarışabilecek güce sahibiz. Devleti ayakta tutan küçük esnaftır. İnşallah vatandaşımız tercih eder küçük esnafımızın yanına gelir hep beraber bu süreçten çıkacağımıza inanıyoruz.  Esnaf katkıda bulunmakta her zaman devletinin yanında olan esnaflarımız onlardan devletten gereken desteği bekliyorlar. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın küçük esnafa verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Ben küçük esnaf olarak git gide iyi gitmekte olduğunu görmekteyim. İnşallah daha da iyi olacak” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber