• DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,07
 • BIST
  1,1843

Çataklı, Kovid-19 Tedbirleri Denetimine Katıldı

Pütürge Tepehan merkezli 5.7 büyüklüğündeki depremin etkilerini incelemek için Malatya’ya gelen İç İşleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, tüm ülkede aynı anda başlatılan Koronavirüs denetimlerine de katıldı. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çataklı, maske ve sosyal mesafe vurgusunda bulundu.

Çataklı, Kovid-19 Tedbirleri Denetimine Katıldı

Pütürge Tepehan merkezli 5.7 büyüklüğündeki depremin etkilerini incelemek için Malatya’ya gelen İç İşleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, tüm ülkede aynı anda başlatılan Koronavirüs denetimlerine de katıldı. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çataklı, maske ve sosyal mesafe vurgusunda bulundu.

Tüm Türkiye’de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla aynı anda başlatılan Koronavirüs tedbirleri denetimine, 5.7 şiddetindeki depremin yarattığı etkileri incelemek için Malatya’ya gelen İç İşleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ’da katıldı. Denetimlerde Bakan Yardımcısı Çataklı’nın yanı sıra Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(MESOB) Başkanı Şevket Keskin katıldı. Valilik civarındaki iş yerlerini denetleyen Çataklı, çalışanlara ve vatandaşlara maske takmaları ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimine ilişkin, “Bir rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı. İnsanlarımızın, sevdiklerimizin, yakınlarımızın kayıplarına yol açıyoruz. Dolayısıyla bu hususta bir toplumsal farkındalığın yeniden oluşturulmasına ihtiyaç var. Bugün yapılan çalışma bu sebeple önemli, kıymetli.” dedi. Ülke genelinde salgınla ilgili birçok tedbirlerin alındığını anımsatan Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sözlerine şu şekilde devam etti;” Türkiye olarak salgının ortaya çıkmasından bu yana yoğun tedbirler aldık. Bütün kurum ve kuruluşlarımız yoğun gayret gösterdiler ve bugünlere kadar geldik. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelinen noktada salgının etkisi ortadan kalkmış değil. Bugün bu çerçevede Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda bütün ülke sathında genel denetimler yapıyoruz. Denetimlere Sayın Bakanımız, bakan yardımcılarımız, emniyetten, jandarmadan üst düzey yöneticilerimiz katılacak. İllerde valilerimiz, ilçelerde kaymakamlarımız başkanlığında bütün imkan, personel kapasitemiz dahil kullanılmak üzere bir genel denetim seferberliği yapılacak. Bu anlamda bütün iş yerleri, sosyal mekanlar, ulaşım araçları bir planlama dahilinde denetlenerek belirlenmiş hijyen kullarına uyulup uyulmadığı hususunda bir çalışma yapılıp, farkındalık oluşturulmaya çalışılacak. Bu işin temel bir çözümü var. Aslında çok basit bir çözümü var. Önce herkes sağlığına ve salgınla ilgili kurallara uymasına bağlı bu iş. Her birimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdiğimiz an aslında sorunu büyük oranda çözmüş olacağız. Bu konuda özelikle basın mensuplarının müthiş desteğine ihtiyacımız var. Bir rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı. İnsanlarımızın, sevdiklerimizin, yakınlarımızın kayıplarına yol açıyoruz. Dolayısıyla bu hususta bir toplumsal farkındalığın yeniden oluşturulmasına ihtiyaç var. Bugün yapılan çalışma bu sebeple önemli, kıymetli. Onun için sizlerden bu anlamda büyük destek bekliyoruz.”

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber