• DOLAR
  7,5581
 • EURO
  8,9601
 • ALTIN
  474,40
 • BIST
  1,1853

Av Sezonu Başlıyor

Doğanşehir Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mehmet Sandal, Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de av sezonunun 22 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağını hatırlatarak avcılara uyarılarda bulundu.

Av Sezonu Başlıyor

Doğanşehir Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mehmet Sandal, Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de av sezonunun 22 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağını hatırlatarak avcılara uyarılarda bulundu.

Avcılardan izinsiz ve usulsüz avlanmamalarını isteyen Dernek Başkanı Sandal, 12 Ağustos 2020 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararlara atıfta bulunarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Alınan kararlar çerçevesinde ilimizde de 22 Ağustos 2020 tarihinden itibaren,  bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır. Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecektir.”

 AVLANMA ESNASINDA KURALLARI İHLAL ETMEYİN

Avlanacak avcıların mutlaka belge almaları gerektiğinin altını çizen Sandal açıklamasının devamında ise; “Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir. Diğer yandan Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir. Avcılar; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete ’de yayımlanan 19 sayılı Kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunludur” ifadelerini kullanarak “Avlanma esnasında kuralları ihlal etmeyin” uyarıda bulundu.

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber