• DOLAR
  5,7135
  %0,28
 • EURO
  6,3297
  %0,27
 • ALTIN
  271,04
  %0,49
 • BIST
  107.529
  %0,64

Av. Sarıoğlu Yeni Kabineyi Değerlendirdi

Yeni sistemin ilk kabinesini değerlendiren Malatya Barosu Eski Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu, “Hepimiz alışılagelenden çok farklı bakan profiliyle karşılaştık, Bakanların, işinin uzmanı kişilerden seçilmiş olması çok önemli. Yani üniversitenin içinden değil, yaşamın içinden, piyasanın içinden uzmanlar. Bilgisini, görgüsünü görevi içinde üstüne koya koya,  deneyimini çoğalta çoğalta yurdu, ulusu için harcamaktan başka niyeti olmayan kişiler. Türkiye’m için umut doluyum.” dedi

Av. Sarıoğlu Yeni Kabineyi Değerlendirdi

Malatya Barosu Eski Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yeni Sistemin ilk Kabinesi açıklandı. Hepimiz alışılagelenden çok farklı bakan profiliyle karşılaştık. Şimdiye kadar partilerin ‘ağır topları’ bakanlık koltuğuna otururdu. Şimdi çok farklı. Kabine üyelerinin çoğunluğu kamuoyunca hiç tanımıyor, bilinmiyor. Öyle ya ‘Başkanlık Sistemine’ geçtik. Artık ‘bilen biliyor’. Başkan biliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyor. Bakanların, işinin uzmanı kişilerden seçilmiş olması çok önemli. Uzman ama akademisyen değil. Yani üniversitenin içinden değil, yaşamın içinden, piyasanın içinden uzmanlar. Bilgisini, görgüsünü görevi içinde üstüne koya koya,  deneyimini çoğalta çoğalta yurdu, ulusu için harcamaktan başka niyeti olmayan kişiler. İşin, tercihi, takdiri yönü, siyasi yönü Cumhurbaşkanının görev, sorumluluk ve yetkisinde. O’nun yanıbaşında da güvendiği bilgi kaynakları olacak tabii ki. Ve artık, eskisi gibi örneğin, çok uygun iller dururken, şeker fabrikası, şeker pancarı yetişmeyen Erzurum’a yapılamayacak. Vergi, etkin ve adaletli toplanacak, çar-çur edilmeyecek; ekonominin ve milli menfaatlerin gereklerine göre harcanacak.

TÜRKİYE KALKINACAK. TÜRKİYE KALKINACAK. TÜRKİYE KALKINACAK.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, inşallah şaha kalkacak.  Gerçek demokrasi, insan hakları, hak-hukuk daha kolay yaşam bulacak, gelişip serpileceği zemin bulacak. Kalkınma yolundaki Türkiye’nin tekerine çomak sokmak, başına çorap örmek isteyen dış ve işbirlikçisi iç güçler mutlaka olacak. Milli duygularla dolu, her dişlisi tıkır tıkır işleyen çelikleşmiş Kabine, derbeder kabineler gibi aymazlık içinde olmayacak. Dış planlar, projeler, iş işten geçtikten, sonuçları ortaya çıkmaya başladıktan sonra değil, önceden sezilecek, öngörülecek ve onları boşa çıkaracak karşı planlar geliştirilecek.

UYUTULMAYACAK, UYUMUŞ GİBİ YAPIP UYUTACAK

“Diplomasi, ulusal menfaatler gölüne saman altından su yürütmektir.” sözündeki gibi işleyecek! Ve biz de, ulusça hangi partiye oy verip vermediğimize, doğuştan gelen, sonradan olan farklılıklarımıza bakmaksızın, birlik içinde, yüze dost, içe dost olarak ilişkilerimizi sürdürürsek ve Devletimizi yönetenlerin başarılı olması arzusunda olursak o kalkınma, o şahlanma daha kolay olacaktır. Allah doğrunun yardımcısıdır. Allah vatanımızı, milletimizi her türlü tehlikeden korur inşallah!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber