• DOLAR
  5,4653
  % 0,36
 • EURO
  6,1959
  % 0,42
 • ALTIN
  228,8879
  % 0,02
 • BIST
  104.595
  % 1,25

ASKON Büyüme Stratejilerini Yeniliyor

Türkiye ekonomisinin önemli Temsilcilerinden olan Anadolu Aslanlari Is Adamlari Dernegi (ASKON) Malatya Subesi'ni Kurarak faaliyet alanini genisletti

ASKON Büyüme Stratejilerini Yeniliyor


 

Dernek binasinda bir basin toplantisi düzenleyerek çalismalari hakkinda bilgi aktaran Anadolu Aslanlari Is Adamlari Dernegi Malatya Sube Baskani Mesut Karatas, su ifadelere yer verdi;

 

 

EKONOMININ EN GÜÇLÜ TEMSILCISIYIZ

 

"1998 yilinda kurulan Anadolu Aslanlari Is adamlari Dernegi (ASKON), kuruluslarin ve mütesebbislerin uluslararasi rekabette daha saygin ve güçlü, pazarlarda ise daha etkin ve verimli olmalari yönünde gelismeleri için kendilerine destek vermekte ve onlara rehberlik etmektedir. Üyelerinin kurumsal altyapilarini güçlendiren, üyeleri arasindaki sosyal, ticari ve milli suuru gelistiren, ayni misyonu paylasan ulusal ve uluslararasi kurulus ve mütesebbislerle saglikli iliskiler kuran, is çevrelerinin yararlanmasini saglayacak platformlar ve firsatlar olusturan, isbirligi alanlari ve projeleri üreten, Türk ekonomisi ve mütesebbislerinin ulusal ve uluslararasi alanda en güçlü ve ilk akla gelen temsilcilerinden olan, ekonomide ahlak ilkelerini öncelikleyen etkin bir kurulus olan ASKON, 17 Haziran 2015 tarihi itibariyle güzel Malatya’mizda resmen hizmete girmistir.

 MÜCADELEMIZ IKTISADI HAYATIN AHLAKI ZEMINE OTURMASI IÇINDIR

ASKON, üye isletmelerinin ve Türkiye'nin rekabet gücünü artirmak, ticari zemindeki haksizliklarin giderilmesi için mücadele vermek ve iktisadi hayatin ahlaki temelde sekillenmesine katkida bulunmak gibi misyonlara sahiptir.

 

HAKLI ZENGINLIK TEMEL ILKELERIMIZDENDIR
ASKON, ideallerini "Hakli Zenginlik" serlevhasiyla bayraklastirarak gerçeklestirmeye özen göstermektedir. Kurum olarak ASKON Anadolu Aslanlari Isadamlari Dernegi, kuruluslarimizin ve mütesebbislerimizin uluslararasi rekabette daha saygin ve güçlü, pazarlarda ise daha etkin ve verimli olmalari yönünde gelismeleri için kendilerine destek vermek ve onlara rehberlik etmek için çalisir. Amacimiz mütesebbislerimiz ve kuruluslarimizin gelisiminin yani sira, ülkemizin ve güzel Malatya’mizin da gelisimine degerli katkilar saglamaktir. ASKON Anadolu Aslanlari Isadamlari Dernegi olarak, dogal yaklasim ve davranisimiz ülkemizin ve özelde sehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik degerleri, evrensel degerleri, uluslararasi standartlari ve hukuk kurallarini gözeterek ve tabii hukuka ve insanligi ayakta tutan öz degerlere uygun hareket etmektir.
Ülkemize, dogru çizilen vizyon için katki vermeye, çizilen vizyonun gereginin yerine getirilmesi için sektörel yapilari harekete geçirmeye ve tüm insanlarimizin bu vizyon çerçevesinde davranislar sergilemesine yardimci olmaya çalisiyoruz. Ülkemizin erisecegi ileri durum, içinde yasayan tüm bireyler için de ileri durum anlamina gelecektir. Dolayisiyla bu ortak ideal ve mukadder bir istikbaldir. Buna çalismak hepimiz için bir akil yoludur.

BÜYÜME YAKLASIMLARI YENI UFUKLAR AÇACAKTIR

Aslinda ülkemiz önemli handikaplarini asmayi ögrenmistir. Fakat bugün geldigimiz noktada Sosyo-politik olarak son düzenlemeleri ve dengeleri kurmayi da basardiginda artik bahis konusu ettigimiz seviyeleri yakalamasi için önünde engeli kalmayacaktir. Bam teli konularimizdan bir tanesi büyüme stratejilerinin yenilenmesiyle ilgilidir. Ülkemizin ortalama üç bölge ayrimiyla olusturulacak yeni nesnel duruma iliskin büyüme yaklasimi bize yeni ufuklar açacaktir. Bu durumu Milton Friedman'in da Amerika'dan görmüs olmasi ilginçtir. Çin sonrasi 16'ya bizim dogu bölgelerimiz de eklemeyi önermektedir. Istihdamla rekabet imkâni olarak. Orta Anadolu'da tarim, bati Anadolu'da ise ileri teknolojiye odaklanmayi önermektedir. Genelleme olarak düsünmeye deger.
Rekabetimizi daha rasyonel, bölge karakterlerini daha verimli ve topyekün sinerjinin olusturulmasinda daha etkin sonuçlar üretebilecegimiz gözükmektedir.

MALATYA'DA ÜNIVERSITE-SANAYI ISBIRLIGI TAM SAGLANAMAMIS

 

Enerji, cari açik ve diger kamu açiklari simdilik yönetilebilir pozisyonda olsalar dahi, zaaflarimiz olarak bir tarafta tehdit olmaya devam ediyorlar. Gerek Türkiye genelinde gerekse Malatya ölçeginde henüz tam anlamiyla, üniversite-sanayi isbirligini saglayamamis olmak, katma deger agirlikli bir ileri teknoloji üretimine geçmemizi engelliyor. Egitim atilimlarinin henüz sonuç vermemis olmasi da bu seviyeyi yakalamamizi zorluyor.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber