• DOLAR
  6,0544
  % -0,38
 • EURO
  6,7810
  % -0,63
 • ALTIN
  250,3224
  % -0,30
 • BIST
  85.984
  % -0,10
Tahir Sağır
Tahir Sağır
tahir.sagir@malatyasonsoz.com.tr
ARTIK ÜMMET OLALIM 
 • 0
 • 622
 • 02 Aralık 2018 Pazar
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Çocuk katili siyonist İsrail Devleti , Filistin’e zulme devam ediyor günden güne. Dünyanın sessizliği siyonistleri cesaretlendiriyor ve çoluk-çocuk , yaşlı-genç , mücahid-sivil demeden şehirlere , evlere bombalar yağdırıyor siyonist terör devleti. Mücadelenin bir cephesi de şüphesiz Kudüs. Kudüs hem Filistin’li Müslümanlar hem de dünya Müslümanları için kıymetlidir . Kudus’ü bizim nezdimizde kutsal kılan buraya Allah’u Teala’nın verdiği kudsiyettir. Bu mübarek topraklarda miraca yükselmiştir Allah’ın son Resul’ü. Bir çok Resül ve Nebi’nin mübarek ayakları değmiş , bedenleri bu şehri şereflendirmiştir. Hz.Ömer (radiyallahu anh) döneminde İslam topraklarına dahil edilen Kudüs,haçlıların işgaline uğradıktan sonra Şarkın Sultanı Selahaddin-i Eyyubi’nin yegane davası haline gelmiş , Kudüs’ü İslam toprakları yapmakla kendisini vazifelendirmiş ve bu gayeye Allah’ın izniyle ulaşmıştır Selahaddin-i Eyyubi.
Haçlılar , Müslümanların himayesinde olan Kudüs’e kuduz köpekler gibi asırlar boyunca saldırmış, hedeflerine ancak Birinci Cihan Harbinde ulaşmışlardır. Öyle ki ingiliz işgal askerleri Kudüs’ü kirli ayaklarıyla çiğnerken Osmanlı Devletinin savaş müttefiği olan Avusturya – Macaristan İmparatorluğunun başkenti Viyana’da hristiyan halk kutlamalar yapmıştı.
20.yüzyıl Kudüs için zorlu geçecekti. Sömürgeci İngilizler Yahudi halkı Kudüs’e göç ettirerek buranın demografik yapısını bozmuş , fitnenin , zulmün de fitilini ateşlemişti.
14 Mayıs 1948’de BM paylaşım planı uyarınca David Ben-Gurion tarafından Siyonist İsrail Terör Devleti’nin kuruluşu ilan edildi.24 saat sonra Mısır, Ürdün, Suriye, Lübnan ve Irak orduları saldırıya geçerek işgalci israil topraklarına girdiler.Ancak haçlıların desteği ile siyonist terör devleti Araplara karşı galip geldi. Malesef Türkiye Cumhuriyeti ise 11 saat sonra İsrail’i tanıyan ikinci devlet oldu. İlk Müslüman devlet oldu aynı zamanda . İktidarda İsmet İnönü vardı . !
70 yıldır siyonistlerin Filistin halkına zulmü aralıksız devam ediyor. Dünya Müslümanlarının son yıllardaki büyük sessizliği ise malesef siyonist terör devletini daha da cesaretlendirdi. Çocuk katili terör devleti milyonlarca insanı yıllardır katlediyor. Hamas’ın şanlı direnişi devam etse de duyarsızlık israili en çok cesaretlendiren durum. Filistin , Kudüs önümüzde bir sınav kağıdı 70 senedir . Bu kağıdı doldurmadan beklemek, Kudüs’ü siyonistlerin ve büyük şeytanın kirli emellerine terketmek hem büyük vebal hemde utançtır 1 buçuk milyar Müslüman adına .
****
Yemen’de 8 buçuk milyon insan açlık sınırında. Suudi Amerika’nın ablukası altında olan milyonlarca insan yiyecek bir parça ekmek bulamıyor modern dünyanın gözü önünde. İnsani yardım kuruluşları karınca misali elinden geleni yapıyor ancak milyonlarca insan var açlıkla cebelleşen. Bu insanların Batılı olmaması , Müslüman olması dünyayı ilgilendirmiyor olabilir bunu anlarım da peki ya biz Müslümanlar ?” Birbirine karşı muhabbet ve merhamette, müminler, bir vücut gibidir. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut, rahatsız, uykusuz kalıp, onun tedavisi ile meşgul olduğu gibi, Müslümanlar da birbirlerine yardıma koşmalıdır” buyuruyorken Efendimiz (sav), biz nasıl olur da sınırlara hapsoluruz , nasıl olur da bu kadar habersiz , ilgisiz ve birbirimize yabancı kalırız anlamak mümkün değil .
Doğu Türkistan , Çin’in asimilasyonu altında milli benliğini kaybetmeye mahkum olmuşken ,
Myanmar’da Arakan’lı Müslümanlar en ağır işkencelere maruz bırakılırken ,
Suriye’de insanlık dramı yaşanırken,
Avrupa’da Müslümanlar psikolojik ve fiziksel (ırkçı ) saldırılara maruz kalırken nasıl olur da uyanmıyoruz , uyanamıyoruz. Nasıl olur da kafirleri dost edinip , gerçek düşmanların farkına varamıyoruz.
Batılı devletler kendi inançlarında dahi olmayan siyonistleri, sırf güçlü düşman olarak gördükleri Müslüman’lara karşı korurken , aralarındaki her türlü farklılığı söz konusu düşmanları olunca görmezden gelebilirken biz Müslümanlar artık küçük teferruatlarda boğulmamalı, birbirimizin hakkına , ırzına , onuruna sahip çıkmalıyız. Mezhebimiz , meşrebimiz farklı da olsa biz ‘Tevhid’ etrafında kenetlenmiş , aynı ipe sarılmış insanlarız.
Merhum Yavuz Sultan Selim Han ne güzel söylemişti asırlar öncesinden :
” İhtilâf u tefrika endişesi
Kûşe-i kabrimde hattâ bîkarar eyler beni.
İttihadken savlet-i a’dâyı def’e çaremiz,
İttihad etmezse millet, dağ-dar eyler beni. ”
Selam ve Dua İle…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber