• DOLAR
  5,4680
  % -0,00
 • EURO
  6,2152
  % 0,19
 • ALTIN
  229,6637
  % 0,21
 • BIST
  104.499
  % -0,09

AÖF sinav tarihleri belli oldu!

Anadolu Üniversitesi Açikögretim Fakültesi (AÖF) sinav tarihleri belli oldu. Milyonlarca ögrencisinin merakla bekledigi AÖF sinav tarihleri ne zaman? Iste 2015-2016 AÖF sinav tarihleri hangi ayda? Iste AÖF sinav tarihleri

AÖF sinav tarihleri belli oldu!

 

Anadolu Üniversitesi Açikögretim Fakültesi (AÖF)sinav tarihleri belli oldu. 23 Ekim 2015 Cuma günü kayit yenileme tarihinin sona ermesinin ardindan ögrencileri simdi de sinav heyecani sardi. Merakla beklenen sinav tarihleri ise açiklandi.Iste o tarihler..

AÖF SINAV TARIHLERI
 

Güz Dönemi Ara Sinavi 12 – 13 Aralik 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sinavi 23 – 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sinavi 16 – 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sinavi 04 – 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sinavi16 Temmuz 2016

SINAV MERKEZI DEGISIKLIKLERI IÇIN SON TARIHLER

Güz Dönemi Ara 23 Ekim 2015
Son degisiklik tarihine kadar sinav merkezi degisikligi yapanlar, güz dönemi ara sinavina yeni sinav merkezlerinde girebilir.

Güz Dönemi Dönem Sonu 13 Aralik 2015

Son degisiklik tarihine kadar sinav merkezi degisikligi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sinavina yeni sinav merkezlerinde girebilir.

Bahar Dönemi Ara 4 Mart 2016
 

Son degisiklik tarihine kadar sinav merkezi degisikligi yapanlar, bahar dönemi ara sinavina yeni sinav merkezlerinde girebilir.

Bahar Dönemi Dönem Sonu24 Nisan 2016

Son degisiklik tarihine kadar sinav merkezi degisikligi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sinavina yeni sinav merkezlerinde girebilir.

AÖF SINАVLАRINА GIRMEK IÇIN GEREKLI BELGELER NELER?

Fotografli Sinav Giris Belgesi

Fotogrаfli ve Onаyli Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdani, sürücü belgesi, pasaport )

Sinava giris için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik оlsa ögrenci sinava alinmaz.

Ögrеncilеr Sinav Giris Belgesinde yazili olan sinav il, ilçe, binа, sаlon, sira, tаrih ve sааtte sinava girmek zоrundadirlar.

SINAV SÜRESI VE SINAV OTURUMLARI

Ögrencilere, sinava girecegi her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sinav süresi verilecektir.
Sinavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapilmaktadir.
Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yariyillarin, ögleden sonra oturumunda 3. ve 7. yariyillarin; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yariyillarin, ögleden sonra oturumunda 4. ve 8. yariyillarin sinavlari yapilmaktadir.

SINAVLARIN DEGERLENDIRILMESI VE DERS GEÇME

Sinavlarin degerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açikögretim, Iktisat ve Isletme Fakülteleri Egitim-Ögretim ve Sinav Yönetmeligi ile bu yönetmeligin verdigi yetkiye istinaden hazirlanan Açikögretim, Iktisat ve Isletme Fakülteleri Egitim-Ögretim ve Sinav Uygulama Usul ve Esaslari ve Anadolu Üniversitesi Açikögretim, Iktisat, Isletme Fakülteleri Bagil Degerlendirme Esaslarina göre belirlenir.
Sinavlarda soru kitapçigi ve cevap kâgidi olarak iki tür belge kullanilmaktadir. Sinavlarin degerlendirilmesi, notlarin kaydi, çizelgelere geçirilmesi, saklanmasi, ögrenci kütüklerine yazimi ve ögrencilere duyurulmasinda bilgi islem yöntemleri kullanilir.

Sinav sonuçlarina, ilan edilme tarihinden itibaren 5(bes) isgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapilan itirazlar dikkate alinmaz.

Her dersin cevabi, o dersin isminin yazili oldugu sütuna isaretlenmelidir. Yanlis sütuna yapacaginiz isaretlemeler kesinlikle degerlendirilmez. Cevap kâgidinda mutlaka ilgili ders için ayrilan ve açikça dersin adi yazilan sütunu kodlayiniz.

Tüm sinavlar çoktan seçmeli test seklinde hazirlanmakta ve bilgisayar ortaminda degerlendirilmektedir. Bu sinavlarda ögrencilerin, derslerin her birinden ayri ayri basarili olmalari gerekmektedir.

Cevaplar degerlendirilirken dogru cevaplara puan verilecek, yanlis cevaplar için puan düsürülmeyecektir. Baska bir deyisle, yanlis cevaplar dogru cevaplari götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçiklarindaki sorularin cevapsiz birakilmamasi, ögrencilerin yararinadir.

Sinavlarda ögrenci sayisina bagli olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçik türü kullanilabilmektedir.

SINAV YAYINLAMA SISTEMI

Açikögretim, Iktisat ve Isletme Fakültelerinde yapilan sinavlarin soru kitapçiklari ve cevap anahtarlari Anadolu Üniversitesi Açikögretim Sinav Yayinlama Sisteminde yayimlanmaktadir.
Açikögretim Sinav Yayinlama Sisteminden TC kimlik numaraniz ve sifrenizle oturum açarak, çikmis sinav sorularina bakabilir ve cevap anahtari kismindan sorularin cevaplarini görebilirsiniz.
Açikögretim Sinav Yayinlama Sistemi hakkinda detayli bilgi için asagidaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber