• DOLAR
    7,7884
  • EURO
    9,0922
  • ALTIN
    470,73
  • BIST
    1,1665

Anneler Günü İçin Kızılay’a Anlamlı Bağış

Anneler günü için Mustafa Aksoğan Anaokulu Elma Ağacı sınıfı velileri bir araya gelerek çocuklarının öğretmenleri için Türk Kızılayı’na bağış yapmayı kararlaştırdı. Kendi aralarında yapmış oldukları bağışı okulda Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu ve Türk Kızılayı Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Av.M. Umut Yalçın’a teslim ederek örnek teşkil ettiler

Anneler Günü İçin Kızılay’a Anlamlı Bağış

Anneler günü hediyesi olarak unutulmaya yüz tutan değil manevi değeri yüksek olan bir hediye seçen Mustafa Aksoğan Anaokulu Elma Ağacı sınıfı velileri bir araya gelerek anneler günü hediyesi olarak çocuklarının öğretmenleri adına Türk Kızılayı’na bağış yaptı. Bağış sırasında öğrenci velileri adına söz alan ve bağışı gerçekleştiren Serpil Çelik Erdem: “Malatya Mustafa Aksoğan Anaokulu öğlen grubu elma ağacı sınıfı öğrencileri ve velileri olarak Serap öğretmenimize anneler qünü hediyesi olarak Kızılay’a bağış yapmayı seçtik. Maddi değeri olan yada zaman içinde bir köşeye atılıp unutulan bir hediye olmasını istemedik. Bu yüzden de Kızılay’ı seçerek bağışlarımızın doğru yerlerde kullanılmasına duyduğumuz güvenle bağışımızı gerçekleştirdik. Bağış yapılan rakam belki çok cüzzi bir miktardı fakat bizlerde elimizden geldiğince Serap Hocamızın yerine en azından Kızılay sayesinde birkaç yüreğe daha dokunabilmek istedik.” diye konuştu.

Hediye olan bağış makbuzu kendisine teslim edilen Serap Ovacık ise:”Bir anne olarak öğrenci velilerimin bu şekilde ince düşünmesi beni çok mutlu etti onlar sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde hiç tanımadığım bir kaç çocuk daha mutlu olacak karınları doyacak bundan daha güzel bir hediye olamazdı sanırım o yüzden hem Kızılay’a hem de öğrencilerim ile velilerime çok teşekkür ediyorum.” Sözlerini kullandı.

Bağışı kabul eden Ramazan Soylu da: “Bizim için de örnek bir davranış olan bu bağıştan ötürü ben velilerimize ve böyle evlat yetiştiren Serap Öğretmenimize dünyadaki tüm mazlumlar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber