• DOLAR
    5,3590
    % 0,42
  • EURO
    6,0780
    % -0,12
  • ALTIN
    213,4855
    % -0,32
  • BIST
    90.528,64
    % -0,94

Altın Küre Ödüllerinin Aday Listesine Vice Filmi Damgası

1994 yılından bu yana film ve televizyon dizilerine verilen Altın Küre Ödülleri adayları açıkladı. Listeye 6 dalda aday gösterilen Vice filmi damga vurdu

Altın Küre Ödüllerinin Aday Listesine Vice Filmi Damgası

Her yıl merakla takip edilen Altın Küre Ödüllerinin bu yıl ki adayları açıklandı. Film ve televizyon dizilerine verilen Altın Küre Ödülleri’nin listesine 6 dalda aday gösterilen Vice filmi damga vurdu. Vice, komedi ya da müzikal dalında En İyi Film, müzikal ya da komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu (Christian Bale), sinema dalında En İyi Yönetmen (Adam McKay), en iyi senaryo, sinema dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, sinema dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorilerine aday gösterildi. A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor), The Favourite (Sarayın Gözdesi) ve Green Book (Yeşil Rehber) filmleri üçer adaylık kazanırken, televizyon yapımlarında ise The Assassination of Gianni Versace 4 dalda aday oldu. 1944 yılında verilmeye başlanan ve sinema ve televizyon dünyasında başarılı yapımları ödüllendiren Altın Küre Ödülleri bu yıl 6 Ocak’ı 7 Ocak’a bağlayan gece Los Angeles’taki Beverly Hilton Oteli’nde sahiplerine verilecek. 76’ncı Altın Küre Ödülleri adaylarının tam listesi ise şöyle:

En iyi film – Drama

“Black Panther”

“BlacKkKlansman”

“Bohemian Rhapsody”

“If Beale Street Could Talk”

“A Star Is Born”

Film dalında en iyi kadın oyuncu – Drama

Glenn Close (“The Wife”)

Lady Gaga (“A Star Is Born”)

Nicole Kidman (“Destroyer”)

Melissa McCarthy (“Can You Ever Forgive Me?”)

Rosamund Pike (“A Private War”)

Film dalında en iyi erkek oyuncu – Drama

Bradley Cooper (“A Star Is Born”)

Willem Dafoe (“At Eternity’s Gate”)

Lucas Hedges (“Boy Erased”)

Rami Malek (“Bohemian Rhapsody”)

John David Washington (“BlacKkKlansman”)

En iyi film – Müzikal veya Komedi

“Crazy Rich Asians”

“The Favourite”

“Green Book”

“Mary Poppins Returns”

Film dalında en iyi kadın oyuncu – Müzikal veya Komedi

Emily Blunt (“Mary Poppins Returns”)

Olivia Colman (“The Favourite”)

Elsie Fisher (“Eighth Grade”)

Charlize Theron (“Tully”)

Constance Wu (“Crazy Rich Asians”)

Film dalında en iyi Erkek oyuncu – Müzikal veya Komedi

Christian Bale (“Vice”)

Lin-Manuel Miranda (“Mary Poppins Returns”)

Viggo Mortensen (“Green Book”)

Robert Redford (“The Old Man & the Gun”)

John C. Reilly (“Stan & Ollie”)

Film dalına en iyi yardımcı kadın oyuncu

Amy Adams (“Vice”)

Claire Foy (“First Man”)

Regina King (“If Beale Street Could Talk”)

Emma Stone (“The Favourite”)

Rachel Weisz (“The Favourite”)

Film dalına en iyi yardımcı erkek oyuncu

Mahershala Ali (“Green Book”)

Timothee Chalamet (“Beautiful Boy”)

Adam Driver (“BlacKkKlansman”)

Richard E. Grant (“Can You Ever Forgive Me?”)

Sam Rockwell (“Vice”)

En iyi Film – Animasyon “Incredibles 2”

“Isle of Dogs”

“Mirai”

“Ralph Breaks the Internet”

“Spider-Man: Into the Spider-Verse”

En iyi yabancı film

“Capernaum”

“Girl”

“Never Look Away”

“Roma”

“Shoplifters”

Film dalında en iyi yönetmen

Bradley Cooper (“A Star Is Born”)

Alfonso Cuaron (“Roma”)

Peter Farrelly (“Green Book”)

Spike Lee (“BlacKkKlansman”)

Adam McKay (“Vice”)

Film dalında en iyi senaryo

Alfonso Cuaron (“Roma”)

Deborah Davis and Tony McNamara (“The Favourite”)

Barry Jenkins (“If Beale Street Could Talk”)

Adam McKay (“Vice”)

Peter Farrelly, Nick Vallelonga, Brian Currie (“Green Book”)

Film dalında en iyi müzik

Marco Beltrami (“A Quiet Place”)

Alexandre Desplat (“Isle of Dogs”)

Ludwig Göransson (“Black Panther”)

Justin Hurwitz (“First Man”)

Marc Shaiman (“Mary Poppins Returns”)

Film dalında en orijinal müzik

“All the Stars” (“Black Panther”)

“Girl in the Movies” (“Dumplin’”)

“Requiem For a Private War” (“A Private War”)

“Revelation’ (“Boy Erased”)

“Shallow” (“A Star Is Born”)

En iyi televizyon dizisi – Drama

“The Americans”

“Bodyguard”

“Homecoming”

“Killing Eve”

“Pose”

Televizyon dizisinde en iyi kadın oyuncu – Drama

Caitriona Balfe (“Outlander”)

Elisabeth Moss (“The Handmaid’s Tale”)

Sandra Oh (“Killing Eve”)

Julia Roberts (“Homecoming”)

Keri Russell (“The Americans”)

Televizyon dizisinde en iyi erkek oyuncu – Drama

Jason Bateman (“Ozark”)

Stephan James (“Homecoming”)

Richard Madden (“Bodyguard”)

Billy Porter (“Pose”)

Matthew Rhys (“The Americans”)

En iyi televizyon dizisi – Müzikal veya komedi

“Barry” (HBO)

“The Good Place” (NBC)

“Kidding” (Showtime)

“The Kominsky Method” (Netflix)

“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

Televizyon dizisinde en iyi kadın oyuncu – Müzikal veya komedi

Kristen Bell (“The Good Place”)

Candice Bergen (“Murphy Brown”)

Alison Brie (“Glow”)

Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)

Debra Messing (“Will & Grace”)

Televizyon dizisinde en iyi erkek oyuncu – Müzikal veya komedi

Sacha Baron Cohen (“Who Is America?”)

Jim Carrey (“Kidding”)

Michael Douglas (“The Kominsky Method”)

Donald Glover (“Atlanta”)

Bill Hader (“Barry”)

En iyi kısa televizyon dizisi veya televizyon için yapılmış film

“The Alienist” (TNT)

“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

“Escape at Dannemora” (Showtime)

“Sharp Objects” (HBO)

“A Very English Scandal” (Amazon)

Kısa televizyon dizisi veya televizyon için yapılmış film alanında en iyi kadın oyuncu

Amy Adams (“Sharp Objects”)

Patricia Arquette (“Escape at Dannemora”)

Connie Britton (“Dirty John”)

Laura Dern (“The Tale”)

Regina King (“Seven Seconds”)

Kısa televizyon dizisi veya televizyon için yapılmış film alanında en iyi erkek oyuncu

Antonio Banderas (“Genius: Picasso”)

Daniel Bruhl (“The Alienist”)

Darren Criss (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)

Benedict Cumberbatch (“Patrick Melrose”)

Hugh Grant (“A Very English Scandal”)

Dizi, kısa televizyon dizisi veya televizyon için yapılmış film alanında en iyi yardımcı kadın oyuncu

Alex Borstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)

Patricia Clarkson (“Sharp Objects”)

Penelope Cruz (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)

Thandie Newton (“Westworld”)

Yvonne Strahovski (“The Handmaid’s Tale”)

Dizi, kısa televizyon dizisi veya televizyon için yapılmış film alanında en iyi yardımcı ekek oyuncu

Alan Arkin (“The Kominsky Method”)

Kieran Culkin (“Succession”)

Edgar Ramirez (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)

Ben Whishaw (“A Very English Scandal”)

Henry Winkler (“Barry”)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber