• DOLAR
  5,3268
  % 0,01
 • EURO
  6,0537
  % 0,18
 • ALTIN
  228,6894
  % -0,26
 • BIST
  102.612
  % 0,63

Alt geçit 20 Ocak'ta bitecek

TBMM Idare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Öz, Çevre Yolu.nda Akpinar ve Turan Emeksiz kavsaklarina yaptirilacak olan alt geçitlerle ilgili olarak, “Alt geçitlerin yüzde 95 oraninda fiziki yapisi ortaya çikti. Simdi son rutüjlar ve baglanti yollari yapiliyor. Karayollarinin verdigi son tarih: 20 Ocak 2011. Malatyalilara çalismalardan kaynakli sikintilari özveriyle karsiladiklari için çok tesekkür ediyorum. Halkimiz magdur olmadi desek, yalan olur. Hakikatten is biraz uzadi ama gecikmenin nedeni bütçe degil, devlet bürokrasisidir” dedi.

Alt geçit 20 Ocak'ta bitecek
TBMM Idare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Öz, Çevre Yolu.nda Akpinar ve Turan Emeksiz kavsaklarina yaptirilacak olan alt geçitlerle ilgili olarak, “Alt geçitlerin yüzde 95 oraninda fiziki yapisi ortaya çikti. Simdi son rutüjlar ve baglanti yollari yapiliyor. Karayollarinin verdigi son tarih: 20 Ocak 2011. Malatyalilara çalismalardan kaynakli sikintilari özveriyle karsiladiklari için çok tesekkür ediyorum. Halkimiz magdur olmadi desek, yalan olur. Hakikatten is biraz uzadi ama gecikmenin nedeni bütçe degil, devlet bürokrasisidir” dedi.
 
TBMM Idare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Öz,  partisinin geleneksel hale getirdigi halk gününün nöbetçi vekili oldu. Öz, vatandaslarin sorunlarini dinledi.
 
Hak gününün mimari Öz uygulamayi anlatti
“Her kim ki iyi bir iste öncülük ederse o iyilik devam ettigi süre içerisinde ona sevap, her kim ki kötü bir iste öncülük ederse kötülük devam ettigi süre içerisinde onun hanesine günah yazilir” sözüyle konusmasina baslayan Öz, sunlari kaydetti: “23.üncü dönem itibariyle belki partide tutacagim son nöbet olacaktir. Haziran ayinda seçim var. Nöbetçi vekil uygulamasinin baslatilmasinda vesile olan arkadasiniz oldugum için çok mutluyum. 2007 yilinda milletvekili seçildigimizde her hafta bir vekil partide nöbet tutacak ve partiye oy versin ya da vermesin Malatya.da sorunu olan vatandaslarin sorunlarini dinleyecegiz çözülmesi mümkün olanlari Malatya.da olmayanlari Ankara.da ilgilenip kendilerine bilgi verecegiz biçiminde ortaya attigim nöbetçi vekil uygulamasini ilk açikladigimda milletvekili olan arkadaslar yapabilir miyiz? diye tereddüde düsmüslerdi. Verdigim sözün yerine getirilmesinde vekil arkadaslarimizin büyük emegi geçti. Onlara çok tesekkür ediyorum. Bu uygulama 2007.den bu yana devam etti. Inaniyorum ki, bundan sonraki dönemlerde de vatandaslarla bulusma toplantilari sürer.”     
 
Öz: CHP Dimyat.a pirince giderken evdeki bulgurdan olacak
Ana muhalefet partisinde olaganüstü kurultayin toplandigini animsatan Öz, “Hakikatten CHP yillardir kurultay toplamaktan bu ülkenin sorunlarina yönelik proje üretememis. Partinin menfaati için söylüyorum, insallah bu kurultay son olur. Bu kurultayin da son olacagini pek sanmiyorum. Korkarim ki, CHP Dimyat.a pirince giderken, evdeki bulgurdan olacak. Kisi inanmadigi ve yasamadigi seyleri söylemeyecek. Kendisi gibi olacak. Kimse siyasette takkiye yapmamalidir. AK Parti ve Basbakani.mizi sürekli takkiye yapmakla suçlayan CHP, su an hakikatten takkiye yapiyor. Iç dünyalariyla söylemleri örtüsmemektedir. CHP.nin bir an önce gerçek kimligiyle, inandigi degerlerle siyaset yürütmesi iyi olacaktir” dedi.
 
Öz, 'Türkiye'de muhalefet sikintisi çeken bir iktidar partisi olarak CHP'nin ne Isa'ya ne Musa'ya yaranamamasini arzu etmediklerini söyledi.
 
“Hükümetimiz ve Maliye Bakanligimizin bütçesi bereketli”
2005 yilinda Basbakan.in talimatiyla ilk kez baslatilan KÖYDES projesi kapsaminda bes yil içerisinde Malatya.ya bagli köylerdeki yol, içme ve sulama suyu gibi sorunlari gidermek için toplam 103 milyon lira para gönderildigini belirten Öz, söyle devam etti: “Malatya.ya, 2010 yili içerisinde iki parça halinde toplam 19 milyon lira para aktarildi. Bugün burada bir müjde vermek istiyorum. Hükümetimiz ve Maliye Bakanligimizin bütçesi gerçekten bereketli, su an maliyede 2010 yili bütçesinde kullanilmayan 500-550 milyon lira para artisi söz konusu. Bu artan para köylerdeki hizmetlerde kullanilmak üzere il özel idarelerine gönderilecektir. Illere göre tam taksim edilmedi. Ama Malatya.ya 8-10 milyon lira 2010 yili bütçesinden 2011 yilinda kullanilmak üzere Özel Idare bütçesine bu ay sonuna kadar aktarilacaktir. Köye hizmet götürme birlikleri kanaliyla kullanilacak bu para köylerin sorunlarini ortadan kaldiracagina inaniyorum. Bu para hesapta olmayan bir paraydi. Bütçede meydana gelen bir artistan dolayi ortaya çikti. 2011 yilinda ocak veya subat ayinda bir o kadar daha bir para gelecektir. Gelecek yillarda da Karayollari ve DSI çalismalarina araliksiz sürdürecektir. TOKI ile ortak yürütülecek çok sayida projemiz var, onlari da zamani geldiginde Malatyalilarla paylasacagiz.”
 
“Gecikmenin tek nedeni: Devlet bürokrasisidir”
Bir gazeteci tarafindan, Çevre Yolu.nda çalismalari devam eden alt geçidin uzamasinin hatirlatilmasi üzerine Öz, su karsiligi verdi: “Belediye.nin baslattigi çalismalar çok daha hizli ve pratik yürütülüyor. Buna karsilik maalesef devlet bürokrasisi bu kadar hizli islemiyor. Bürokratik oligarsinin biraz da azizligine ugradik. 2007 yilinda Sanayi, Emeksiz, Akpinar alt geçitleri üst geçit yapilmak üzeri planlandi. Ama üst geçit olmasi sehir açisindan tam bir cinayet olurdu. Milletvekillerin gayretleriyle Ulastirma Bakanligi ve Karayollari Genel Müdürlügü nezlinde girisimlerde bulunarak, projenin alt geçit olarak degistirilmesine karar verildi. Alt geçitlerin maliyeti üst geçide oranla daha pahali, ilk ihale bedeliyle ancak Sanayi alt geçidi tamamlanabildi. Emeksiz ve Akpinar alt geçidine sadece kaziklari çakildi. Kesif artirimina gidilemiyordu bu yüzden ikmal ihalesine gidildi. 2009 Aralik ayinda düzenlenen ihaleye itirazlar sonucunda ancak Mayis 2010.da karar verilebildi. Karayollari müteahhit firma ekibiyle çalismalara basladi. Karayollari teknik elemanlarinin eksikliginden kaynaklandi. Emeksiz ve Akpinar alt geçidi alani çalismalarinda öngörülmemis bir suyla karsilasildi. Suyun deplase edilmesi ve su kanallarinin kayalarla doldurulmasiyla ilgili yogun bir çalisma yürütüldü. Öngörülmeyen bir gider olustu. Eylül ayina gelmeden ikinci ihalenin bedeli de dolmus oldu. Bundan dolayi çalismalar gecikti. Karayollarinin verdigi bilgilere göre, aralik ayi içerisinde bitirilmesi planlaniyordu. Alt geçidin yüzde 95.lik fiziki yapisi ortaya çikti. Simdi son rutüjlar ve baglanti yollari yapiliyor. Karayollarinin verdigi son tarih: 20 Ocak 2011. Gerek Beylerderesi Viyadügü gerekse alt geçit çalismalari bu tarihe kadar tamamlanacaktir. Çünkü Basbakan.imiz ocak ile mart arasinda kente gelecek. Alt geçit, Beylerderesi Viyadügü ve Malatya Kültür Merkezi.nin açilisina katilacak. Malatyalilara çalismalardan kaynakli ortaya çikan sikintilari özveriyle karsiladiklari için çok tesekkür ediyorum. Halkimiz magdur olmadi desek yalan olur. Hakikatten is biraz uzadi ama su bilinsin ki gecikmenin tek nedeni: Devlet bürokrasisidir.”
 
AK Parti Il Baskani Mustafa Sahin de, Muharrem ayinin 10.uncu gününde Hasan Hüseyin ve berberindekilerin dik durusun bir sembolü oldugunu kaydederek, “Mevlana.nin, ‘ya oldugun gibi görün ya da göründügün gibi ol. sözü tüm siyasi partilerin desturu olmalidir. Bazi siyasi partiler, insanlarin nabzina göre serbet aktarma gibi hastaliklardan kendilerini korumalidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber