• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Akıllı Kilit Kullananların Sayısı Hızla Artıyor

Gitgide dijitalleşen dünyada geleneksel araçların çoğu artık daha gelişmiş alternatifleriyle karşımıza çıkıyor. Akıllı hale getirilen bu araçlar, günlük hayatı şekillendirip kolaylaştırıyor. Bu araçlardan biri olan akıllı kilitler, anahtar kullanımı gerektirmeden ev güvenliğini telefondan birkaç tıkla sağlayarak geleneksel kilitlerin yarattığı sorunları ortadan kaldırıyor. Yüksek güvenlikli kilitleme sistemlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®, doğru akıllı kilidi seçerken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini paylaşıyor

Akıllı Kilit Kullananların Sayısı Hızla Artıyor

Buzdolabından arabaya, ampullerden hoparlörlere kadar her şeyin internete bağlı olduğu bir dünyaya doğru gidiyoruz. Şimdiden çoğu akıllı cihazı kullanıp keyif almaya başladık ve diğer birçok cihazın bu şekilde gelişmesini bekliyoruz. Bu akıllılaşma listesinin sıradaki üyesi ise akıllı kilitler. Peki neden? Hayatınızda kaç kez anahtar kaybettiniz? Koltuğunuzdan kalkıp kapıyı açmak için kaç defa kendinizi zorladınız? Evinizin kapısındaki kilit işinizi görüyor olabilir ancak düşündüğünüzde aslında kullanımının çok da rahat olmadığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden hayatınızı kolaylaştırması için akıllı olma sırası kapı kilitlerinde!

Akıllı kilitler; evinizden ayrılırken, evinize girerken ya da evinizden çok uzaktayken telefonunuzdan birkaç tıkla kapınızı açmanıza veya kilitlemenize anahtara gerek duymadan yardımcı olur. Yüksek güvenlikli kilitleme sistemlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®, akıllı kilitlerin hayatınızı nasıl kolaylaştırabileceğini anlatırken doğru kilidi bulabilmeniz için ipuçları paylaşıyor.

GELENEKSEL KİLİTLERİN YARATTIĞI SORUNLARA KAPILARI KAPATIN

Son yıllarda sektördeki yerlerini alan akıllı kilitlerin önümüzdeki beş yıl içerisinde her teknoloji meraklısının evinin baş tacı olacağı düşünülüyor. Özellikleri birbirinden farklılık gösteren akıllı kilitler arasından en uygun olanı seçmek için kullanıcıların kendilerine sorması gereken bazı sorular bulunuyor. Sizin için rahatlık, güvenlik ve kolay kurulum sunan bir akıllı kilit, geleneksel kilitlerin yarattığı sorunlara da kapıyı kapatıyor.

EN UYGUN AKILLI KİLİDİ BULMANIZ İÇİN CEVAPLAMANIZ GEREKEN 5 SORU

Farklı akıllı kilitler, farklı özellikler barındırıyor. Bu nedenle bir akıllı kilit satın almadan önce mutlaka gözden geçirip cevaplamanız gereken konular mevcut. Çözümleri arasında ENTR® akıllı kilit ürününün de yer aldığı Mul-T-Lock®, hayatınızı kolaylaştıracak akıllı kilidi seçerken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini paylaşıyor.

  1. KAPINIZ, AKILLI KİLİTLE UYUMLU ÇALIŞACAK MI?

Akıllı kilit satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her kapıya uyumlu bir akıllı kilit olmasıdır. Eğer kapınızı açmak ya da kapatmak için şiddetli bir şekilde itmek veya çekmek gibi hareketler yapmanız gerekiyorsa akıllı kilide geçmeden önce mutlaka kapınızı tamir ettirmeniz gereklidir.

  1. AKILLI KİLİDİNİZİN HANGİ BAĞLANTIYI KULLANMASINI İSTİYORSUNUZ?

Akıllı kilidinizi seçmeden önce, bağlantı için hangi yolu seçtiğine dikkat etmelisiniz. Bluetooth ile cihazlarınıza bağlanan akıllı kilitler, Wi-Fi bağlantısını kullananlara göre daha az enerji harcar.

 

  1. KAPINIZI NASIL AÇMAK İSTERSİNİZ?

Tek bir yolla kilidi açma veya kapama yolu sunan bir akıllı kilit yerine alternatif yollar sunan bir akıllı kilit seçmeniz cihazı daha güvenli kılacaktır. Alternatif yol olarak kapınızı akıllı telefonla, parmak iziyle, PIN koduyla, uzaktan kumandayla açabilmeniz mümkün.

  1. SEÇTİĞİNİZ KİLİT EVİNİZİ GÜVENDE TUTACAK MI?

Bir akıllı kilit satın alırken, size sunacağı rahatlık kadar evinizin güvenliğini hangi oranda sağlayacağı da önemlidir. Bu nedenle sizi koruyacağından emin olduğunuz, itibarlı ve güvenilir bir markada karar kılmalısınız.

  1. YENİ KİLİDİNİZİN KURULUMU KOLAY OLACAK MI?

Araştırmanızı yaptınız ve istediğiniz akıllı kilide neredeyse karar vermek üzeresiniz. Peki, yeni akıllı kilit sisteminizi nasıl kuracağınızı düşündünüz mü? Alacağınız akıllı kilidin kurulumu basit ve kolay olmalıdır. Delme ve kablolama gerektirmeyen bir akıllı kilit daha kullanışlıdır.>>BÜLTEN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber