• DOLAR
  6,8197
  %0,70
 • EURO
  7,5327
  %0,98
 • ALTIN
  377,76
  %1,51
 • BIST
  8,3915
  %1,02

Akçadağ Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan ortak basın açıklamasına ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri ile kanaat önderlerinin yanı sıra kalabalık bir muhtar topluğu ve birçok Akçadağlı vatandaş katıldı.

“ÖNEMLİ PROJELERLE KENTİMİZE KATMA DEĞER SAĞLADI”

Burada ortak basın açıklamasını okuyan Akçadağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fatih Şahin: “ Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm il Müdürü hemşerimiz Levent İskenderoğlu, ilimiz ve ilçemiz için önemli olan bir görevden alınmıştır. Çalışmalarıyla herkesin ve her kesimin takdirini kazan Levent Müdürümüzün görevden alınmasını biz Akçadağlılara bir haksızlık ve ilimiz içinde bir talihsizlik olarak görmekteyiz. Öte yandan Kültür ve Turizm İl Müdürü Levent İskenderoğlu, harabe şeklinde aldığı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ nü için kısa süre içeresinde dönüştürdü,  Aslantepe Höyüğüne yaptığı çalışmaları, ilimize tarihin en büyük müzesinin yapılma çalışmalarına vermiş olduğu katkı, Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yine yapılması planlanan 10 bin metre karelik kütüphane projesi, 100’e yakın projeden 34’ünü hızlı bir şekilde hayata geçirmesi, ilçemiz için çok önemli Levent Vadisi’ne DAP kanalı ile Alan Tasarım Projesi gibi çeşitli alanlarda inovasyon kazandırmış olması gibi  ismini sayamadığımız daha birçok projeye imza atmıştır. Böylesine önemli projelerle kentimize katma değer sağlayan, her kesimin sevgisini kazanan vekâletle bu göreve getirilmiş bir bürokratın yine bir vekâleten atama ile görevden alınması ilimizdeki belirli grupların birbirlerini kollaması ile gerçekleşiyorsa bu durum toplumun genel menfaatlerini göz ardı ettiği gibi Akçadağlıları hiçe saymaktır” ifadelerine yer verdi.

“AKÇADAĞLILAR MALATYA’DA İADE-İ İTİBAR İSTİYOR”

Ortak basın açıklamasının devamında Şahin: “Artık Akçadağlılar Malatya’da iade-i itibar istiyor. Çünkü Malatya nüfusunun yüzde 20’sini oluşturan ilçemiz insanı bürokraside ve siyasette söz sahibi olmamasının Akçadağlıları patlama noktasına getirmiştir. Malatya’da hangi kamu kuruluşunda üst düzey yönetici, Büyükşehir Belediyesinde hangi daire başkanlığında Akçadağlı vardır? Bizler her dönem büyük oranda desteklediğimiz yerlerde artık görüyoruz ki İskenderoğlu örneğinde yaşadığımız gibi hiçe sayılıyoruz. Burada büyük bir adaletsizlik olduğunu ifade ediyoruz. Hemşerilerimiz Malatya sevdalısı ve hizmet adamlarının hiçe sayılması ilçe halkı tarafından hoş görülmediği gibi Akçadağlılar yalnız değildir. Buradan Akçadağ’da faaliyet gösteren tüm STK adına yetkililere sesleniyoruz. İskenderoğlu’nun görevine iade edilmesini istiyoruz, konun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

>Hanife Sarı

 

Akçadağlılar İskenderoğlu’ nun Göreve İade Edilmesini İstedi

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber