• DOLAR
  6,8599
 • EURO
  7,8313
 • ALTIN
  398,19
 • BIST
  1,1406

 “Akçadağ’ı 3’üncü Büyük Merkez İlçe Yapacağız”

Ak Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke projelerini tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Kırteke “Akçadağ ilçemizi Malatya’nın üç büyük merkez ilçesi yapacağız.” derken Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca ise söz konusu projelerin afaki projeler olmadığını hepsinin Akçadağ’ın acil ihtiyaç duyduğu projeler olduğunu kaydetti

 “Akçadağ’ı 3’üncü Büyük Merkez İlçe Yapacağız”

Basınla kahvaltıda bir araya gelen Ak Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke  projelerini tanıttı. Yapılan tanıtım toplantısına Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, partililer ve basın mensupları katıldı. Burada konuşan Ak Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke: “Türkiye’yi umut dolu yıllara taşıyacak olan Cumhur ittifakının bir adayı olarak sebeplerimiz ile yola çıktık hep birlikte Akçadağ için yeni hedefleri vereceğiz. Akçadağ ilçemizin potansiyelini biliyoruz bu potansiyeli hizmete dönüştürmek için söz veriyoruz, sen- ben ayrımı yapmadan biz olacağız, biz Akçadağ’ı kibirle, lütufla değil sevgi ve hoşgörü ile yöneteceğiz, halktan biri olacağız halk için çalışmaktan gurur duyacağız, ilçemizi halkımızla birlikte yöneteceğiz, kararları birlikte alacağız ve Akçadağ ilçemizi Malatya’nın üç büyük merkez ilçesi yapacağız. Akçadağ’ ı 3. merkez ilçe olma yolunda öncelikle nüfus yoğunluğunu arttırmak için ilçede bir istihdam alanı oluşturmak için elimizden gelen bütün çabaları gösterip şehir merkezinde bulunan Akçadağlı hemşerilerimizi Akçadağ’ da istihdam yaratıp onları Akçadağ’ a çekmek için çalışacağız.

Allah’ın izniyle ilk başlayacağımız proje ilçe meydanı projeleri, şehirlerin girişleri ve meydanları çok önemlidir. Şehrin girişleri ve meydanı gelen misafirlerimizin ilk dikkatini çeken yerler.  Bu sebeple buralara daha çok önem vereceğiz. İlçe terminali yapma projemiz var. Tabiat Parkı Projesi ile yine Sultansuyu haramızda gerçekleştireceğimiz bir proje buradan mavi ile yeşili birleştiren ve yerel turistin sadece Akçadağlı hemşerilerimizi değil şehir merkezindeki insanlarımızı da oraya çekmek için yürüyüş yolları, spor alanları, su sporları, kafeteryalar, restoranlar tarzında Tabiat Parkı Projemizi hayata geçireceğiz. Allah nasip ederse Levent Vadisi Jeopark projemiz bu bize bir jeolojik miras, bu sadece Akçadağ için değil sadece Malatya için değil hem yurtiçinde hem yurt dışındaki turistleri Levent Vadisi’ne çekecek büyük bir potansiyel olacağını düşünüyoruz. Yine Örüşkü ile ilgili kitapçıklarımızı burada dağıtıp Örüşkü kültürünü Akçadağ’a ve Malatya’ya olan faydalarını Türkiye duyuracağız. Akçadağ Organize Sanayimiz iplik ve tekstil üzerine ağırlıklı olacak. Mermer Organize Sanayi yapımı ve gelişimi uzun süredir devam eden bir çalışma bununla ilgili büyük takibi yapıp mermer organizeyi Akçadağ’a kavuşturacağız, nüfus yoğunluğunu ve istihdamın en çok artacağı alanlarımızdan bir tanesi mermer ocağı organize sanayimizdir. Kilit taşına şuan kırsalda ihtiyacımız. Bunun hem istihdama faydası olması amacıyla hem de ihtiyacımızı gidermek amacıyla sadece kilittaşı değil beton ürünlerinin hepsini ithal edecek şekilde bir tesis düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Hanife Sarı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber