• DOLAR
  7,9590
 • EURO
  9,3979
 • ALTIN
  487,63
 • BIST
  1,1799

Akçadağ’da Bisiklet Farkındalığı Başladı

Avrupa Hareketlilik Haftası, etkinlikleri kapsamında Akçadağ Belediyesi öncülüğünde ilçe genelinde spor farkındalığı oluşturulmaya çalışıldı.

Akçadağ’da Bisiklet Farkındalığı Başladı

Avrupa Hareketlilik Haftası, etkinlikleri kapsamında Akçadağ Belediyesi öncülüğünde ilçe genelinde spor farkındalığı oluşturulmaya çalışıldı.

Avrupa Hareketlilik Haftası, her yıl bir tema ekseninde kutlanıyor. 2019 yılının teması, “Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet”  iken, 2020 yılının teması “Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” olarak belirlendi. Kent merkezinde etkinlikleri yürütülürken, Akçadağ ilçesinde de farkındalık etkinlikleri yürütüldü. Yapılan etkinlikle ilgili Belediye tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı;” Hafta süresince, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanır.2002 yılında ilk kez kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın etkisi, hem Avrupa’da hem de tüm dünyada giderek artmıştır. Hafta kapsamında belediyeler; hareketlilik yönetimi, erişilebilirlik, yeni veya iyileştirilmiş bisiklet altyapısı tesislerine odaklanan projeler gerçekleştirmekte ve 22 Eylül tarihinde çokça bilinen “Arabasız Gün (Car-Free Day) etkinliği düzenlemektedir.Avrupa Hareketlilik Haftası’nın ulusal koordinasyon görevini Türkiye Belediyeler Birliği yürütmektedir. Hafta kapsamında belediyelerimizin detaylı bilgi edinebilmeleri için hareketlilik.tbb.gov.tr web sitesi oluşturulmuştur. Avrupa Hareketlilik Haftası teması çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerin yanısıra yaya ve bisikletli ulaşıma teşvik etmek ve farkındalık yaratmak için 16-22 Eylül arasında yapılan faaliyetlerin sosyal medya üzerinden #HareketlilikHaftası, #MobilityWeek #TBB etiketleriyle paylaşılması görünürlüğü artıracaktır.Avrupa Hareketlilik Haftası, her yıl bir tema ekseninde kutlanmaktadır. 2019 yılının teması, ‘Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet’  iken, 2020 yılının teması ‘Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ olarak belirlenmiştir.”

>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber