• DOLAR
  7,3050
 • EURO
  8,6229
 • ALTIN
  457,10
 • BIST
  1,1795

AK Parti’de 19’uncu Dönem Siyaset Akademisi Başlıyor 

AK Parti Siyaset Akademisi’nin 19’uncu dönem çalışmaları başladı. AK Parti Malatya İl Başkanı Av. İhsan Koca düzenlenen basın toplantısında; akademi, kongre süreci ve adaylığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu

AK Parti’de 19’uncu Dönem Siyaset Akademisi Başlıyor 

AK Parti Siyaset Akademisi’nin 19’uncu dönem çalışmaları başladı. AK Parti Malatya İl Başkanı Av. İhsan Koca düzenlenen basın toplantısında; akademi, kongre süreci ve adaylığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu

Adalet ve Kalkınma Partisi AR-GE Başkanlığı tarafından 2008 yılının başından itibaren düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi, yeni dönemde başta büyükşehirler olmak üzere toplamda 38 ilde eğitimleri başlatmayı planlıyor. Başta Malatya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Türkiye’nin 38 ilinde aynı tarihlerde başlayacak olan Siyaset akademisi eğitim programı 13-27 Ocak tarihleri arasında başvuruya açılacak, iki hafta sürecek olan başvuru takviminin ardından Şubat ayının ilk haftası gibi derslere başlanılacak. Dış Politika – Yerli ve Milli Ekonomi Politikaları – İslamofobia –Anayasa Hukuku – İrfan Dersi – Sosyal Medya, Dijital Dünya – Medya Okuryazarlığı – Tecrübe Paylaşımı gibi önemli başlıkların yer alacağı dersler 8 hafta sürecek olup; 8 Haftalık bir eğitim sürecinin sonunda, katılımcılar Ak Parti Siyaset Akademisi sınavına girecekler ve sınavlar sonucunda dereceye girecek olanlar belgelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacaklar. 19’ncu dönemi başlayacak Siyaset Akademisi hakkında bilgi veren İl Başkanı Koca; ‘’ Adalet ve Kalkınma Partisi sadece iktidar olmayı hedefleyen bir parti değildir. Türkiye siyasetine adım attığı andan itibaren, gelişmeyi ve bulunduğu noktadan ileriye gitmeyi hedeflemiş bir siyasal harekettir. Sürekli toplumla iç içe olan politikalarını ve faaliyet planlarını belirlerken teşkilatların ve halkın taleplerine cevap verme niteliği taşımasına önem veren bir partidir. Böyle bir parti olma özelliğine sahip olduğu içinde girdiği bütün seçimlerde açık ara farkla galip gelmiştir. Bu başarı sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisi de ‘’ AK Parti Siyaset Akademisi ‘’ dir dedi.

“SANCAK’A HEMŞEHRİLİK BERATI VERİLMESİ YERİNDE BİR KARAR”

Düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Koca, Büyükşehir Belediyesinin Ethem Sancak’a bir fahri hemşerilik beratı verilmesi kararının ardından AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin bir konuşmasında “Malatyalılık verilirken dikkat edilmesi gerekiyor” cümlesi hakkındaki yorumunun sorulması üzerine “Öncelikle soruda bir tezatlık varmış gibi algılanıyor. Bir tezat söz konusu değil, vurgulanmak istenen, fahri hemşerilik beratı verilirken dikkat edilmesi gerektiği. Sayın bakanımızın belirtmek istediği husus o. Ethem Sancak gibi Türkiye’nin ekonomisine, sanayisine ciddi katkılar vermiş önümüzdeki dönmede Malatya’ya yapılacak yatırımlar konusunda, ciddi gayret ve destekleri olduğunu bildiğimiz ve inandığımız fahri hemşehrimizin, bir beratla tasnif edilmesi bence yerinde bir karar. Sayın bakanımızın dikkat çektiği hususları bende ifade etmek isterim; Fahri hemşerilik beratı sembolikte olsa, sonuçta Malatyalıların tamamını ilgilendiren bir husus olduğu için, Malatya’ya, Malatyalılara maddi manevi katkısı olabilecek insanlara titizlikle verilmesi gerektiği kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

“İLÇE KONGRELERİ 29 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR”

Konuşmasında kongre süreci hakkında da bilgi veren Koca “Kongre sürecimiz Ekim ayı itibariyle başladı. Delege seçimlerinde oy kullanacak üyelerimizin tespiti, nihayetinde o üyelerimizin katılımıyla delege seçimlerimiz gerçekleştirildi. Biz Büyükşehirler olarak beldelerimiz olmadığı için belde kongreleri gerçekleştirmeyeceğiz, direkt ilçe kongreleriyle kongre sürecine devam edeceğiz. Ama beldeleri olan illerimiz, belde kongrelerini gerçekleştirdiler. Bizler de nasip olursa 29 Şubat tarihi itibariyle Yazıhan ilçemizde ilk kongremizi gerçekleştirerek, ilçe kongreleri sürecimizi başlatmış olacağız. Kongre süreci bu dönem geniş bir zaman dilimine yayıldı. Şubat sonu Temmuz sonu arasında ilçe kongrelerimizi gerçekleştirebileceğiz. Bu konuda istişarelerimizi yaparak ilçelerimizle ilişkin bir kongre takvimi belirledik. Ama bu takvim henüz kesinleşmiş değil. Genel Merkezimiz bunu onayladığında bu takvim çerçevesinde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“GÖNLÜMÜZDE YATAN ASLANLARI AZAT ETTİK”

Malatya İl Kongresinin Ağustos ile Kasım ayı arasında gerçekleşeceğini dile getiren Koca “İl başkanlığına yeniden aday olacak mısınız?” sorusunu da cevapladı. Koca; “İlk kongrelerimiz genel merkezimizin belirleyeceği takvim çerçevesinde gerçekleşecek. Tabii ki illerinde görüşleri alınarak bir takvim belirlenecek.  O takvimde Ağustos sonu-Kasım sonu olacak. Yani Malatya il kongresi Ağustos sonundan itibaren kasım sonuna kadar herhangi bir tarihte gerçekleşebilir. Şu anda İl Başkanlığına aday olmam, aday olmam gibi bir şey söz konusu değil. Sizler de biliyorsunuz ki, biz daha önce İl Başkanlığı da yaptık, nasip oldu bir dönem milletvekilliği de yaptık. Klasik bir ifadeyle bize hangi görev verilirse biz o görevi partimizin çatısı altında, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde o görevi yapmaya her zaman hazır olduk. Bizim için görevin unvanı, adı, etiketi hiç önemli değil. Biz kuruluşunda İl Yönetim Üyesi olarak yer aldığımız bu partide, İl Teşkilatı anlamında yapabileceğimiz görevlerin tamamını yaptık. Nasip oldu tekrar İl Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Şu anda görevimizin başındayız. Genel Başkanımız, Genel Merkezimiz nasıl uygun görürlerse biz o şekilde hareket edeceğiz. ‘Görev adamıyız’ derken,  ‘Bize verilen her görevi yaparız’ derken, bizim gönlümüzde bir aslan yatıyor değil, bunu ifade etmeye çalıştım. Biz aslanları zamanın da yatırdık, sonra da azat ettik. Bundan sonra da hangi görev olursa olsun, partimizin çatısı altında yapmaya hazırız. Bizim görev anlamında gönlümüzde yatan bir şey yok” dedi.

 

Önder Hanelçi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber