• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  1,1633

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Diş Sağlığında Yeni Teknolojileri Kullanıyor

2018 Yılı Şubat ayı başında TOKİ ADSM Hastanesinin, Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi adlı yeni Hizmet Binasına taşınmasının ardından hasta yükünün günden güne arttığı bildirildi. Hizmet kalitesini günde güne yükselten hastane, Fırat, Eski Malatya ve TOKİ Semt Kliniği ile olmak üzere 3 semt kliniği ile birlikte vatandaşlara hizmet veriyor

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Diş Sağlığında Yeni Teknolojileri Kullanıyor

2018 Yılı Şubat ayı başında TOKİ ADSM Hastanesinin, Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi adlı yeni Hizmet Binasına taşınmasının ardından hasta yükünün günden güne arttığı bildirildi. Hizmet kalitesini günde güne yükselten hastane, Fırat, Eski Malatya ve TOKİ Semt Kliniği ile olmak üzere 3 semt kliniği ile birlikte vatandaşlara hizmet veriyor

Günden güne artan hasta yoğunluğunu azaltmak amacıyla, mesai saatlerini 19.00’a çekerek sürdüren hastanede, hastalarına 5 ünit, 82 diş hekimi, 1 ameliyathane ve 5 yatak kapasitesiyle hizmet vermekte olduğu belirtildi. Malatya’da hizmet veren diğer sağlık kurumlarında yaşanan hasta başvurularındaki artışın Malatya ADSM’de de kendini göstermeye başlamış olduğu ifade edildi.  Geçtiğimiz 2018 yılında semt poliklinikleri ile 400 bin hastaya poliklinik hizmeti sunan ADSM, 2019 yılında ise bu sayı 50 bin civarında artarak 455 bin sayısına ulaştığı vurgulandı.

MODERN CİHAZLARLA ÇALIŞIYORUZ

Konuyla ilgili açıklama yapan, Başhekim Dt. Fuat Demirtaş; Sağlık Bakanlığı’nın ve Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerini ilimizde en iyi şekilde sunma gayretinde olduklarını,  bu anlamda kurum olarak özverili çalışmalarını artarak devam ettireceklerini ifade etti.  Demirtaş açıklamasının devamında ise şu bilgileri aktardı. “Hastaların teşhis ve tedavilerinde kullanılmak üzere 1’i Fırat Semt Kliniğinde, 1 tanesi de Eski Malatya Semt Kliniğinde olmak üzere 4 panoramik röntgen cihazı ve 3’ü semt kliniklerinde olmak üzere 6 adet periapikal röntgen görüntüleme cihazı hizmet vermektedir. Hastanemizde yaptığımız hizmetlerde ise dünyada kullanılan modern teknik malzemeler kullanarak hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

DİŞ İLE İLGİLİ TÜM DALLARDA HİZMET VERİLİYOR

Hastalarımıza verdiğimiz hizmetleri ise şu başlıklar altında özetlersek şu bilgileri paylaşabiliriz. Genel Diş Hekimi Muayenesi, Diş Çekimi, Endodontik Tedavi (Kanal Tedavisi), Konservatif Tedavi (Dolgu), Protez, İmplantüstü Protez, Detertraj, Fissur, Sealent Uygulaması, Yer Tutucu, Flep Operasyonları, Periodontal Apse Tedavisi, Subgingival küretaj, gingivektomi, biyomateryal uygulaması  kök amputasyonu gibi hizmetlerinin yapılabildiği kurumda, 1 Endodonti, 2 Restoratif Tedavi Uzmanı ve 1 Periodontoloji Uzmanı Diş Hekimi görev yapmaktadır. Bunlara ilaveten de Hastanemiz 2017 yılından itibaren İmplant Tedavisi, hizmeti ile implantüstü protez hizmetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.”

ENGELLİ HASTALARA ÖNCELİK VERİYORUZ

Engelli hastalara, kayıt esnasında engelli kartları ile başvurmaları halinde öncelik sağlandığını kaydeden yetkililer; “Kurumumuzda engelli hastaların tedavilerini veya genel anestezi altında yapılması gereken ameliyatları, Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi ile iş birliği yaparak Anestezi Uzmanının katılımı ile steril ameliyathane ortamında gerçekleştirmektedir. Diğer yandan 7/24 esasına göre çalışan ADSM bünyesinde oluşturulmuş olan ve içerisine 1 Diş Hekimi ve 1 Diş Teknisyeninin yer aldığı ‘Evde Sağlık Birimi’ Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordinasyonunda tıbbi olarak Kuruma gelemeyecek durumda olan hastalara hizmet sunmaktadır ” dedi. Ayrıca Hastanemiz 7/24 esasına göre çalışarak Nöbet Polikliniği hizmeti de vererek, böylelikle acil durumda olan hastaların ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamıştır.

MESAİ DIŞI ÇALIŞMAYA BAŞLADIK

Hastane Yönetimi artan başvuru yoğunluğuna cevap verebilmek için Mesai Dışı Çalışma Uygulamasını başlatmış ve Semt Klinikleri de dahil olmak üzere akşam saat 19:00 ‘a kadar MHRS’den randevu almak koşuluyla mesai dışı poliklinik hizmeti sunulmaya devam etmektedir. Kurumun internet adresinde www.malatyaadsh.saglik.gov.tr mesai dışı ve günlük çalışma listeleri güncel tutularak mağduriyetlerin önlenmesi amaçlanmıştır. Ayrıca Kurum WhatsApp iletişim hattı ile (0553 710 34 92) vatandaşların istek, görüş ve önerilerini değerlendirerek, hasta memnuniyetine son derece önem vermektedir.

SOSYAL MEDYADAN DA GÖRÜŞ ALIYORLAR

Whatsap İletişim hattı, Mesai Dışı Çalışma, Evde Sağlık Hizmeti ve Anestezi altında işlem yapılması gibi ilimizde bu alanda birçok ilki gerçekleştiren Şehit Mehmet Kılınç Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi, çocuk, hasta ve engelli hastalara da talep edilmesi halinde genel anestezi altında hastayı uyutarak tedavisinin yapıldığını ifade etti.

A.Vahap Kaygusuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber