• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249

Ağbaba’dan Barış Pınarı Eleştirisi

CHP CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba CHP İl Binasında yaptığı basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Suriye sınırında yürütülen Barış Pınarı Harekâtını eleştirdi. Ağbaba bu konuda Türkiye’nin bundan sonraki muhatabının Esad yönetimi olduğunu ifade etti. Bazı Belediyelere Kayyum atanmasını de eleştiren Ağbaba Türkiye’nin sınırının yolgeçen hanına döndüğünü söyledi.

Ağbaba’dan Barış Pınarı Eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba CHP İl Binasında yaptığı basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Suriye sınırında yürütülen Barış Pınarı Harekâtını eleştirdi. Ağbaba bu konuda Türkiye’nin bundan sonraki muhatabının Esad yönetimi olduğunu ifade etti. Bazı Belediyelere Kayyum atanmasını de eleştiren Ağbaba Türkiye’nin sınırının yolgeçen hanına döndüğünü söyledi.

Malatya Gündemini de değerlendiren Ağbaba Hızlı Tren, Kuzey Çevreyolu, Şeker Fabrikası, Bölge İdare Mahkemesi gibi konuları dile getirdi. Ağbaba yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi. “Malatya gündeminde Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla Ziraat Bankasından para alan Çiftçiler artık icraya düşmüş durumdadır. Duyan yok Malatyalı sesini çıkarmıyor. Çiftçinin durumu perişan. Çiftçi ekemez üretemez duruma gelmiş. Ürünü para etmiyor icra ile karşı karşıya. Bunu duyan kimse yok. Hızlı tren diyorlar. Milletvekilleri değişiyor yine diyorlar hızlı tren. Hızlı Tren var mı hızlı tren yok.  Sivas’a gelmiş Malatya’ya ne zaman gelecek belli değil. Bizimkiler alkışlıyor her milletvekili geldikçe bakan geliyor.  Her seferinde söz verip milleti kandırıyorlar millet gene oy veriyor. Şimdi diyorlar ki 2023’te gelecek. 2015-2017 2019 şimdi 2023 oldu. Yeni Bakan Geliyor Hızlı tren diyor. Sivas Malatya Elazığ hızlı tren hattı çalışmaları devam ediyor diyor.  Malatya 2023’te gelmesi mümkün değil yalan söylüyorlar 2023’te nasıl gelecek. Daha proje aşamasında. Sivas Malatya hızlı tren altında 34 tane tünel 17 viyadük 19 köprü 44 tane alt geçit 22 adet üst geçit yapılacak. 2019 yılında geldik hala Elazığ-Diyarbakır bölgelerinin projesi tartışılırken yüksek hızlı tren yolunun 2023’te tamamlanmasını müjdelemek özgü bir şey.

Bir başka mesele Bölge İdare Mahkemesi.  Önce Malatya kurulacaktı. Önce Adana’ya şimdi Kayseri’ye bağlandı. Malatya Bölge İdare mahkemesini nereye yapacaklardı. Malatya yapacaklardı.  Milletvekilleri söz verdi. 7 yıldır AK Parti milletvekilleri milleti bununla oyalayacaklar. Malatya yeni bir adliye binası yapılacaktı.  Biz de bunu destekliyorduk.  Şimdi hanımefendi Milletvekilimiz Onun da tayini çıkarmış. Yapılmayan adliyenin tayini çıkarıyorlar. Okullarımız halk eğitim merkezlerimizin tayinlerini çıkarıyorlar. Şimdi yapılmayan adliye binasına Yeşiltepe’ye mi yapalım diyorlar. Yakında üniversitenin oraya mı yapacağız diye tartıştılar. Birkaç yıl da onunla oyalarlar.

BU ÇEVRE YOLU BİTMEZ

Kuzey Çevre yoluna hepiniz biliyorsunuz hala 30 yıldır oylanıyor. 2019 Ağustos’unda biteceğini müjdelediler şimdi hangi aydayız. Kuzey Çevre yolu var mı? Bu çevreyolu bitmez.  AKP milletvekilleri söylemiş olduğu büyük yalanlar var. Başka da bir şey yok Malatya’nın düşmüş olduğu durum budur.  Maalesef söylüyoruz bize de cevap vermiyorlar. Biz geziyoruz. Nerede ne eksik varsa tespit ediyoruz. Türkiye’nin Şeker fabrikalarının satışı hala gündemde söyledik anlatamadık. Malatyalı satılmasını istemiyor. Ama sen satılmasını istiyorsan satılır.  Onunla ilgili de önümüzdeki günlerde konuşacağız Malatya’nın şeker fabrikasının satışı tekrar gündemde.  Özelleştirmede Malatya’nın ne yaşadığını hep beraber gördük.

A.Vahap Kaygusuz 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber