• DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptığı basın açıklamasında: “AKP Genel Başkanının konuşmasını az önce dinleyince insan üzülsün mü gülsün mü şaşırıyor. Her cümlesi bir manipülasyon, ülkemizde kriz yok bu bir manipülasyon diyor.  Bu manipülasyonsa dolar 3,7’ den niye 6 liraya çıktı.  Manipülasyonsa domates neden 2 kat arttı, doğalgaz ve elektriğe niye yüzde 40 zam geldi. Manipülasyonsa faiz neden yüzde 50’ leri buldu.  Enflasyon yüzde 25 ‘bu dış güçlerin oyunu’ diyor her zamanki gibi millilik yerlilik vurgusu yapıyor. Kamuoyunun yoğun tepkisi üzerine bu gün Amerikan danışmanlık firması ile sözleşmeyi bitiriyor. ‘Bizim onlardan alacak aklımız yok.’ diyor. Önce devletin bütün kurumlarını bir tane şirkete bağlıyor kamuoyunun, Cumhuriyet Halk Partisinin yoğun tepkisi üzerine bundan vazgeçtiğini söylüyor. Bu anlaşmayı bitirmiş midir bunu da bilmiyoruz. Kamuoyunun gözünü boyamak için yerlilik, millilik edebiyatı yaparak bu anlaşmayı bitirdiğini söylüyor. Türkiye’yi tüketim ekonomisine mahkûm ettiler Türkiye’nin ekonomisini bitirdiler.   Üretimin olmadığı yerde zenginleşme olmaz üretimin olmadığı yerde yoksullaşma olur” ifadelerine yer verdi.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ, ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞINI VEREN KUVAYİ MİLLİYE’NİN KENDİSİDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin Ankara Kızılcahamam kampında partililere yaptığı konuşmaya ve CHP’li 3 vekil hakkında alınan fezleke düzenlemesine yönelik Ağbaba: “Balkan Savaşı’nı CHP kaybetti’ diyor. Yıl 1912. 1402’de ‘Timur’a karşı Ankara Savaşı’nı CHP kaybetti’ derse şaşmayın. ‘Osmanlı-Rusya savaşını CHP kaybetti’ derse şaşmayın. ‘Karlofça Anlaşmasını CHP imzaladı’ derse şaşırmayın. ‘Balkan Savaşını bu anlayış kaybetti’ diyor. Cumhuriyet Halk Partisi, ulusal Kurtuluş Savaşını veren Kuvayi Milliye’nin kendisidir. O da Vahdettin’in devamıdır… Bana, ‘Cumhurbaşkanı’nı tehdit etmekten’ fezleke geliyor. Cuma günü yine bir grup arkadaşımıza fezleke geldi. Cumhurbaşkanı’na hakaretten herkes yargılanıyor. 14-15 yaşındaki çocuklar Facebook’tan cezaevine atılıyor. Artık hiç kimse Facebook’a yazamaz oldu. Diyorlar ki ‘faşizm nedir?’ Faşizm, Facebook’a girerken, Twitter’da retweet yaparken, Facebook’ta bir paylaşımı düşünmektir. 78 yaşındaki bir vatandaşa ‘Cumhurbaşkanı’na hakaretten’ 7 ay hapis cezası verildi. Milletvekillerimiz Çetin Osman Budak, Aykut Erdoğdu ve Allah sağlık versin Erdin Bircan’a ‘Cumhurbaşkanı’na hakaretten’ dolayı fezleke geldi. Siyasi bir eleştiri. Hakaret yok” şeklinde konuştu.

Bir ilkokul öğretmeninin sosyal medya paylaşımlarını da ele alan Ağbaba:“Malatya maalesef Türkiye’nin gündemine çok olumsuz şeylerle geliyor. Şimdi bir başka öğretmen ilkokul öğretmeni Atatürk ve cumhuriyete ağır hakaretlerde bulunuyor. Bunun da takipçisi olacağımızın herkesin bilmesi lazım. Arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacaklar.” diye konuştu.

>Hanife Sarı

 

 

 

 

 

 

Ağbaba Fezlekeye Karşı Çıktı

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber