• DOLAR
  5,6915
  % -0,36
 • EURO
  6,3898
  % -0,22
 • ALTIN
  258,3744
  % 0,06
 • BIST
  99.774
  % 1,78

795 Çeşit Kostüm ile Anadolu’ya Hitap Ediyor

Dünyadaki birçok ülkenin temsili kıyafetleri ile Türkiye’nin her yöresine ait kıyafetlerini satan Kostümcü Ümit Meşe, 795 farklı kostümle tüm doğu ve güneydoğu illerine hitap ediyor. Şehir dışı organizasyonlar tertipleyen Kostümcü Meşe, Türkiye’nin her taraftan, ülke dışından bile kıyafetlerin satıldığını ifade etti

795 Çeşit Kostüm ile Anadolu’ya Hitap Ediyor

Türkiye’nin her yöresine ait ve dünyadaki birçok ülkenin temsili kıyafetlerini sattığını ve 795 farklı kostümle tüm doğu ve güneydoğu illerine hitap ettiğini dile getiren Kostümcü Ümit Meşe, şehir dışında organizasyonlar tertip ettiğini dile getirdi. Her yöreden kıyafetin mevcut olduğunu belirten Kostümcü Meşe, “Türkiye’deki her yörenin farklı kıyafetleri burada mevcut, Türkiye’nin tüm illerindeki yörelere ait kıyafetlerin yüzde 80’i burada var. Şuan dükkânımızda 795 çeşit farklı kostümler bulunuyor. Karadeniz, Kafkas, Adıyaman, Bitlis, Diyarbakır, Ankara-Seymen, Ege’nin Zeybeği gibi yöresel kıyafetler mevcut. Yöresel kostümler haricinde Kızılderili kostümleri, Michael Jackson, Kovboy kıyafetleri, ülke kostümleri içerisinde Hindistan, Japonya, Meksika kostümleri mevcut. Kostüm dünyası çok geniş, sizin dediğiniz giyim anlamında konuşmuyoruz, kostüm denilen şey her gün değişen bir şey, yeni yeni karakterler ortaya çıkıyor. Sosyal medyada, çizgi film karakterleri oluyor, kostüm durmaz, her gün kendini yeniler. Sosyal medyada bakıyorsunuz yeni yeni kostümler ortaya çıkıyor, mesele Süpermen gibi, Batman gibi karakterler belli bir süre sonra unutuluyor, önemini yitiriyor. Eski kıyafetler, yenilere göre daha çok rağbet görüyor” şeklinde konuştu.

Vatandaştan yoğun bir talep olduğunu belirten Meşe, “Halkımıza elimizden geldiği kadar uygun şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Mesele burada gördüğünüz Şirinler kıyafetini öğrenciler iki gün kiraladılar, kullandıktan sonra geri getirecekler. Aynı zaman birçok organizasyon da düzenliyoruz. Ben mehteran takımı hocasıyım. Yaklaşık 35 yıldır mehteran hocalığı yapıyorum. Birçok yerde kurmuş olduğum 70 tane mehteran takımım var. Malatya’da da 6 farklı mehteran takımı kurdum. Bunlar tabi okul bazında kurmuş olduğumu takımlar. Değişik ilçelerde, birçok İllerde kurmuş olduğum mehteran takımları devam ediyor. Ayrıca burada mehteran ile düğün organizasyonları, festival organizasyonları yapıyoruz.  Sadece kıyafetler üzerinde bir çalışma yapmıyoruz” ifadesini kullandı.

M. ALİ GÜNAYDIN (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber