• DOLAR
  5,6920
  %-0,09
 • EURO
  6,3132
  %0,06
 • ALTIN
  268,71
  %-0,41
 • BIST
  106.756
  %-0,03

31 Mart Sonrası Malatya İçin USTALIK DÖNEMİ Olacak!

2014’te Büyükşehir statüsüne geçen Malatya’da 5 yıllık sürecin entegrasyonla geçirildiğine vurgu yapan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, yeni dönemin Malatya için Ustalık dönemi olacağını söyleyerek yeni yatırımların sinyalini verdi. Kahtalı, “Büyükşehirde Selahattin başkanımız, Battalgazi de Osman Güder ve Yeşilyurt’ta da Mehmet Çınar’la inşallah diğer ilçelerimize de büyük destekler vererek sorunları ortadan kaldıracağız.” Dedi

31 Mart Sonrası Malatya İçin USTALIK DÖNEMİ Olacak!

Gazetemizi ziyaret ederek gündeme yönelik değerlendirmelerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya ziyaretini değerlendiren Kahtalı, Malatya’nın her zamanki gibi Erdoğan’ı bağrına bastığını ve Cumhurbaşkanının Malatya’dan memnun bir şekilde ayrıldığını söyledi. Kathalı, miting sonrası Büyükşehir Belediye’sinde yapılan toplantıda, Malatya’ya yönelik yatırımların hızlandırılması talebini de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiklerini dile getirdi.

“BİN DÖNÜMLÜK ARAZİNİN İKİ BİN DÖNÜME ÇIKARILMASINI İSTEDİK”

Kahtalı, “Cumhurbaşkanımıza bu Yeni Sanayi Sitesi’nin ve Özsan Sanayi Sitesi’nin taşınması ile ilgili talebimizi çok daha önceden iletmiştik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla. Orada bin dönümlük arazi şu anda tahsis edilmiş durumda ancak biz bu bin dönümün Sanayi Sitesinin oraya taşınmasında yeterli olmadığını dün Sayın cumhurbaşkanımıza ilettik ve bunun en az iki bin dönüm olması gerektiğini, bunun için de talimat vermesini kendisinden talep ettik. Konu ile ilgili detaylı bilgileri Büyükşehir Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’tan aldı. Dosya olarak da inşallah gerekli talimatları vereceğini söyledi. İnşallah Malatya’ mıza orada iki bin dönümlük bir araziyi kazandırıp sanayi sitelerimizi taşıyacağız. Bin dönüm şuanda netleşmiş ancak biz bunun iki bin dönüm olmasını istiyoruz.  Çok daha modern doğunun tamamına hitap edebilecek güzel bir Sanayi Sitesi ortaya çıksın, daha rahat çalışılabilir bir ortam oluşturması için esnaflarımıza.” Diye konuştu.

“MİLLET BAHÇESİNE DEVASA KÜTÜPHANE”

Millet bahçesinde de çalışmaların başladığına vurgu yapan Kahtalı, “Millet Bahçesine zaten başladık. Öncelikle oradaki stadın yerini yıktık, şu anda düz bir alan haline getirildi. Millet Bahçesi olarak da şu anda bakanlıkta yapılacak 8 millet bahçesi içerisinden bir tanesi de Malatya Milet Bahçesidir. Biz onun içerisine nasip olursa şöyle bir talebimiz oldu millet bahçesinin içine çok güzel büyük bir kütüphane yapılmasını istiyoruz. Gerçekten öğrencilerimiz için bu çok önemli.  Çocuklar kütüphanelerde çalışmaya daha iyi imkan buluyorlar onunla ilgili inşallah çalışma yapılacak. Çok kapsamlı bir kütüphane istiyoruz 1500-2000 öğrencinin çok rahat bir şekilde orada ders yapabilmeleri, etüt yapabilmelerini sağlayabilecek bir alan istiyoruz.  Yaşayan bir mekân olsun istiyoruz daha doğrusu. Sadece boş bir arazinin yeşillendirilmiş, ağaçlandırılmış, havuzları yapılmış ama bu yaşayan bir alana dönüştürmek için çocuklarımızı, gençlerimizi oraya çekebilecek büyük bir kütüphane yapmak istiyoruz ki orası yaşayan bir mekân olsun.” İfadelerine yer verdi.

“BÜYÜKŞEHİR’DE USTALIK DÖNEMİNE GEÇİLECEK”

Malatya’ya bugüne kadar önemli yatırımlar yapıldığına vurgu yapan Kahtalı, 2014’te büyükşehir sürecine girilen Malatya’da o 5 yıllık sürecin entegrasyonla geçtiğini belirterek, “2014’te Büyükşehir olduk 5 yıllık süreci entegrasyonla geçirdik, büyük yatırımlarda yapıldı, diğer işlerde yapıldı. 39 tane belde belediyesini kapattık ve bu belde belediyeler ile birlikte yeni ilçelerimizi oluşturduk. Ama inşallah bu dönemde de artık Büyükşehir’de ustalık dönemi olacak, güzel yatırımlara inşallah imza atacağız. Büyükşehirde Selahattin başkanımız, Battalgazi de Osman Güder ve Yeşilyurt’ta da Mehmet Çınar’la inşallah büyükşehirde diğer ilçelerimize de büyük destekler vererek sorunları ortadan kaldıracağız.” Diye konuştu.

Nihal Ağca (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber