• DOLAR
  7,8158
 • EURO
  9,4809
 • ALTIN
  461,55
 • BIST
  10,5045

29 Ekim Kutlamaları Başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Malatya’da çelenk sunma töreniyle başladı. Çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınlamış olduğu mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okumasının ardından Vali aydın Baruş, Anıt Şeref Defterini yazarak imzaladı

29 Ekim Kutlamaları Başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Malatya’da çelenk sunma töreniyle başladı. Çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınlamış olduğu mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okumasının ardından Vali aydın Baruş, Anıt Şeref Defterini yazarak imzaladı

Malatya’da Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü kutlama törenleri Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınlamış olduğu mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okumasının ardından Vali aydın Baruş, Anıt Şeref Defterini yazarak imzaladı.

Vali Baruş, şeref defterine şunları yazdı, ” Aziz Atatürk, Yüce Türk Milleti’nin küllerinden doğuşunun ve tarih sahnesine yeniden damga vuruşunun ifadesi olan İstiklal mücadelesinin zafer tacı olan Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yıldönümünde, manevi huzurlarınızda bir araya gelmiş olmanın engin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Zamanın yenilmez güçleri olarak addedilen sömürgeci güçlere karşı müstesna liderliğiniz etrafında kenetlenerek tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birini yazan milletimiz, Türk’ün bileğinin bükülemeyeceğini bir kez daha bütün cihana ilan etmiş ve kazandığı emsalsiz zaferi Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırmıştır.  Cumhuriyetimizin ilanından itibaren bağımsızlık ve kalkınma yolunda yekvücut olan aziz milletimiz savaş meydanlarında kazandığı zaferleri sosyal ve iktisadi alanlara taşımak için önderliğinizde büyük bir mücadeleye girişmiştir. Uzun harp yıllarının mecalsiz bıraktığı Anadolu halkı Cumhuriyetimizin ilk yıllarından itibaren ortaya koyduğu güçlü irade ve çalışma azmi ile dünyanın sömürge altında yaşayan milletlerine rehber olmuştur. Dünya milletleri arasındaki uygarlık yarışında, ülkemizi her alanda müreffeh kılma yolunda Zat-ı Alinizin başlattığı kalkınma ve ilerleme hamlesi Cumhuriyetimizin yeni nesilleri tarafından vazgeçilmez hedef olarak benimsenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin her geçen yıl güçlenerek 97. Kuruluş yıldönümünde siyasi, iktisadi ve sosyal alanlarda dünyanın sayılı güçlerinden biri haline gelmesinin gururunu bugün hep birlikte yaşıyoruz.

Müsterih Olunuz, Malatya olarak, birliğimizin ve kardeşliğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizi canımızla, kanımızla muhafaza ve müdafaa etmenin vazgeçilmez sorumluluğumuz olduğunun bilincinde ve şuurundayız. Bizlere miras bıraktığınız ilkeleriniz rehberliğinde devletimizin ve milletimizin bekası için, ülkemizi her geçen gün daha ileriye taşımak için yılmadan, yorulmadan çalışarak yolumuza devam etmeye söz veriyoruz.  Milletimizin fıtratında mevcut olan Milli Mücadele Ruhu çıktığımız bu yolda bizleri engellemeye çalışan dâhili ve hârici düşmanlara karşı en büyük şiarımız olacaktır.

Cumhuriyetimizin kurulduğu bu kutlu günün yıldönümünde, başta Zat-ı Aliniz olmak üzere aziz vatan toprakları ve bağımsızlığımız uğrunda ruhunu sonsuz rahmete teslim eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete göç eden Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Pandemi nedeniyle uzun sürmeyen törende sosyal mesafe ve maske kurallarına riayet edildi.

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber