• DOLAR
  7,7905
 • EURO
  9,2916
 • ALTIN
  453,26
 • BIST
  10,4037

21 A Yolcularından MOTAŞ Yeni Yönetimine Çağrı

Topsöğüt, Altay Kışlası, Tepeköy, Topraktepe, Sütlüce ve Durucasu güzergâhlarında faaliyet gösteren 21 A sefer numaralı otobüs yaz kış dolu olması ve bununla da kalmayıp ya bozulup ya da yanıp yolda kalması sebebiyle yolcularını adeta sınıyor. Sıkıntılarını çeşitli mecralardan dile getiren yolcular sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması noktasında MOTAŞ’ın yeni yönetimine çağrıda bulundu

21 A Yolcularından MOTAŞ Yeni Yönetimine Çağrı

Merkeze sadece 20 kilometre uzaklıkta olan Tepeköy, Topraktepe, Sütlüce ve Durucasu güzergahlarından geçen 21 A sefer numaralı otobüs adeta vatandaşlara çile yaşatıyor. Balık istifi bir şekilde tıklım tıklım dolu otobüste yolculuk yapan vatandaşlar sıkıntıları için, “Ya yolda kalıyor, ya yanıyor, bitsin artık bu durum. Bir gül yüzü görmedik. Belediye bu güzergâha otobüsü 2010 yılında verdi. Yaklaşık 9 yıldır bu güzergâhta belediye otobüsleri sefer yapıyor. Ama 9 yıldan beri sürekli sıkıntı, sorun yaşıyoruz. Araba saatleri saat başı. Geç kaldın mı bekle dur akşama kadar. Acil işler hep aksıyor. DSİ Topsöğüt’ e geldi onlar bile eminim ki sorun yaşıyordur otobüs, araç konusunda. Topsöğüt deseniz oraya doğru dürüst gitmiyor Durucasu deseniz saat başı var ve hep bozuluyor maalesef. Buraya verilen araçlar eski körüklü araçlar. Üniversiteye Trambüs hattı yapıldıktan sonra oraya sefer yapan eski körüklü araçlar buraya verildi. Ama bu araçlar eski olduğu için sürekli yolda kalıyor. Bazen de yanıyor. Hayatımız tehlikeye giriyor. Bir bakıyoruz hareket halindeki otobüsten dumanlar çıkıyor. Otobüs yanıyor. Bu şekilde defalarca yolda kaldık. Bazen daha duraktan bile çıkmadan otobüs bozuluyor. Bu durumu defalarca MOTAŞ’a bildirdiğimiz halde hale bir çözüm bulamadılar. Şoförlerle konuştuğumuzda kendilerinin de mecburiyetten bu araçları sürdüklerini söylüyorlar. Korka korka aracı sürdüklerini ifade ediyorlar. Yolcu fazla olduğu için Allah korusun olumsuz bir durumda onlarca kişinin hayatından olabileceğini söylüyorlar.

Bunun yanında yolcu hiç eksilmiyor her saat başı otobüs kalabalık. Buna rağmen otobüs seferleri yarım saate inmiyor. Güzergâh Durucasu’da başlıyor, Sütlüce, Topraktepe, Tepeköy, Baraj evleri ve Topsögüt’ten geçerek merkeze giden uzun bir yol. Bundan dolayı da araçlar çok kalabalık oluyor. Ayakta bile yer bulamıyoruz. Balık istifi bir şekilde yolculuk yapıyoruz. Medeni bir Malatya’ya bu görüntü hiç yakışmıyor. Hele ki üniversiteden sonraki en yoğun güzergâh olan 21 A güzergahındaki yaşananların yaşadığı sıkıntılar dikkate alınmalı. Biz seçimden önceki yönetime de durumu izah edip çözüm yolu bulunmasını istemiştik ama hala çözüm yolu bulunamadı.  Seçimden sonrada değişen MOTAŞ yeni yönetimine sesleniyoruz. Diyoruz ki bakın bu gün yine otobüs bozuldu arıza verdi, yolda kaldık. Kimi beklemedi başka araçlara bindi çünkü işe geç kalacaklar bekleseler. Otobüsün ne zaman geleceği belli olmuyor.  Biz de durduk bekledik. Bu durum sürekli böyle. Bu yoğunluğun bir nebze olsa da azalması için saat başı olan araç saatleri yarım saatte bir yapılsın. Bu sayede biz de insan gibi yolculuk yapmış oluruz. Hem önümüz yaz bu boğucu havasız araç yolculuğunu çekmeyiz. Bunun yanında araç bakımları da ihmal edilmemelidir. Özellikle uzun mesafe gidecek olan araçların bakımları çok önemli çünkü yeni araç göndermekte arızayı gidermekte oldukça uzun sürüyor ve mağdur olan yine yolcu, oluyor.” ifadelerine yer verdi.

Hanife Sarı ( Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber